Silverstone nezvládá přívaly deště, řada diváků se na okruh nedostane

Velmi nepříznivé počasí komplikuje závodní víkend ve Velké Británii a pořadatelé čelí těžké kritice. Nikdo pořádně neví, co se bude dít dál.
Silverstone nezvládá přívaly deště, řada diváků se na okruh nedostane

Ještě ve čtvrtek se šéf silverstonského okruhu Richard Phillips dušoval, že má připravený záložní plán pro případ pokračujícího deště, ale v pátek přišel kolaps. Rozmáčené cesty a parkoviště způsobily rozsáhlou dopravní zácpu, kterou mluvčí okruhu označila za "noční můru".

Jenomže tím rozhořčení návštěvníků neskončilo, po krizovém jednání vedení okruhu přišlo s doporučením, aby ti, kdo mají v plánu v sobotu přijet na okruh autem, vůbec nejezdili. Podle odhadů se to týká asi 30 tisíců lidí. Bez problémů by měli být ti, kdo mají rezervovaná parkovací místa, nebo se dostaví pěšky.

Phillips upozornil, že pokud by přesto nastal nezvladatelný nápor návštěvníků v autech, museli by pořadatelé prostě uzavřít příjezdové cesty a dopravu odklánět mimo okruh. Za vzniklé problémy se veřejnosti omluvil a ujistil, že nevyužité páteční a sobotní vstupenky budou lidem zpětně proplaceny.

Podle Phillipse déšť rozmáčel nezpevněná parkoviště a kempy natolik, že okruh přišel o polovinu svých parkovacích kapacit. Co se bude dít v neděli a jestli se alespoň na závod dostanou všichni návštěvníci, si šéf Silverstonu netroufá odhadnout. Další postup bude předmětem jednání dnes večer. Podobné problémy nastaly při GP Velké Británie v roce 2000.

Další článek: De Villotaová podstoupila druhou operaci

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz
27. září | Další změny převodovky a další penalizace. Albon klesne o pět míst na 15. pozici.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas