Silverstone nabízel formuli 1, že uspořádá 12 závodů

Formule 1 potvrdila další destinace. Plán na uspořádání 18 závodů vypadá stále více realisticky.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Silverstone nabízel formuli 1, že uspořádá 12 závodů  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Formule 1 už má potvrzeno 13 závodů. K nim asi můžeme připočítat dva závody v Bahrajnu a jeden v Abú Dhabí. Očekává se, že mezi současnými závody a Bahrajnem budou ještě jeden až dva. Celkově bychom se tak dočkali 17 až 18 závodů. Samozřejmě za předpokladu, že některých z již potvrzených nebude zrušen kvůli zhoršení situace nebo cestovním omezením.

Nejbližší dva závody se pojedou na Silverstonu. S cestováním do Velké Británie to nevypadá dlouhodobě úplně nejlépe (nově musí všichni, kdo přicestují ze Španělska do karantény), ale sídlí tam většina týmů.

Silverstone tak v jedné fázi nabízel, že může pohostit F1 na dlouhé měsíce a uspořádat 12 závodů. 

F1 by vyřešila minimální limity. Je nutné odjet 8 závodů k udělení titulů a také určitý počet, aby si televizní společnosti stihly vydělat a zaplatit F1 za práva. 

„Řekli jsme, že je podpoříme, jak to jen půjde. Samozřejmě v rozumné míře,“ řekl šéf Silverstonu Stuart Pringle pro Motorsport.com. „V jedné fázi jsme nabídli zpřístupnění okruhu na měsíce.“

„V jeden moment to vypadalo, že se nepohnou z místa. Odpovědí by tedy bylo poslat italské a švýcarské týmy a kluky od Pirelli do Silverstonu, kde by se usadili na pár měsíců, odjeli 12 závodů na Silverstonu a udělali pro televize to, co potřebují.“

„Rychle jsme to ale zavrhli, protože by to bylo trochu nudné, ale pak se vrátili a řekli, že dva závody jsou docela užitečné.“

Další článek: Sledujte živě: Jedinečná atmosféra Imoly s Petrem Ptáčkem a GT World Challenge

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10