Silverstone chce formuli 1 na upravené verzi okruhu

Britská Grand Prix by se v roce 2010 mohla jet na jiné konfiguraci okruhu než ta letošní, pořadatelé chtějí využít verzi původně navrženou pro MotoGP.

Když okruh v Silverstonu dočasně ztratil formuli 1 ve prospěch Doningtonu, soustředil se na MS silničních motocyklů. Naplánoval úpravy okruhu (psali jsme zde), které se dotknou samotné trati i okolního zázemí. Příští rok je bude chtít využít i pro formuli 1.

Zatím není jisté, zda bude rekonstrukce dokončena včas, takže je možné, že formule 1 pojede na nové verzi tratě až v roce 2011. Stará konfigurace nezanikne, takže se pořadatelé můžou rozhodnout, kterou trať využijí.

Upravená verze musí samozřejmě nejdříve projít schvalovacím procesem FIA. Okruh dostane mimo jiné nové boxy a přesune se Paddock Club.

Jestli pojede formule 1 na upravené trati už v příští sezóně, cílovou rovinku použije ještě tu starou. Nová vznikne až v roce 2011.

"Velmi rád bych použil ´Arena´ verzi okruhu, protože si myslím, že to bude neuvěřitelné," řekl ředitel Silverstonu Richard Philllips. "Zachovává to nejlepší z původního okruhu, ale je mnohem bezpečnější díky změnám, které děláme kvůli motorkám."

Další článek: O tým Renault usilují čtyři zájemci