Silverstone chce formuli 1 na upravené verzi okruhu

Britská Grand Prix by se v roce 2010 mohla jet na jiné konfiguraci okruhu než ta letošní, pořadatelé chtějí využít verzi původně navrženou pro MotoGP.

Když okruh v Silverstonu dočasně ztratil formuli 1 ve prospěch Doningtonu, soustředil se na MS silničních motocyklů. Naplánoval úpravy okruhu (psali jsme zde), které se dotknou samotné trati i okolního zázemí. Příští rok je bude chtít využít i pro formuli 1.

Zatím není jisté, zda bude rekonstrukce dokončena včas, takže je možné, že formule 1 pojede na nové verzi tratě až v roce 2011. Stará konfigurace nezanikne, takže se pořadatelé můžou rozhodnout, kterou trať využijí.

Upravená verze musí samozřejmě nejdříve projít schvalovacím procesem FIA. Okruh dostane mimo jiné nové boxy a přesune se Paddock Club.

Jestli pojede formule 1 na upravené trati už v příští sezóně, cílovou rovinku použije ještě tu starou. Nová vznikne až v roce 2011.

"Velmi rád bych použil ´Arena´ verzi okruhu, protože si myslím, že to bude neuvěřitelné," řekl ředitel Silverstonu Richard Philllips. "Zachovává to nejlepší z původního okruhu, ale je mnohem bezpečnější díky změnám, které děláme kvůli motorkám."

Diskuze (58) Další článek: O tým Renault usilují čtyři zájemci
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".