Šílené přeplácení zaměstnanců je nebezpečné, míní šéf Lotusu

Eric Boullier se domnívá, že formuli 1 neprospěje, když se týmy budou přetahovat o zaměstnance prostřednictvím velkých platů.
Šílené přeplácení zaměstnanců je nebezpečné, míní šéf Lotusu

McLaren řekl, že jeho bývalý technický ředitel Paddy Lowe podlehl vábení Mercedesu, protože mu Němci nabídli plat "o velikosti telefonního čísla".

"Myslím, že je šílené vytvářet válku peněz, když začnete svým lidem platit šílené peníze," komentoval Boullier pro Autosport. "Formule 1 je velmi riziková, náročná a exponovaná."

"Ve formuli 1 jsou velké platy a většinou, vlastně ve všech oblastech, má větší platy než jakékoliv jiné odvětví. Ale k čemu to je? Pro mě je na prvním místě firma, ne boj o pár stovek tisíc liber a udržení zaměstnance."

Lotus se kauzy Paddyho Lowea účastnil nepřímo také, protože si McLaren zjišťoval, jestli by od něj nemohl získat Jamese Allisona jako náhradu za svoji ztrátu.

Allison se nakonec zavázal, že u Lotusu zůstane minimálně ještě rok, ale Boullier věří, že i kdyby měl odejít, tým by to nepoložilo.

"Kvůli expozici v médiích se někteří lidé ve formuli 1 stávají středem pozornosti. James určitě není jediným zaměstnancem. Máme 150 zaměstnanců a většina nápadů nepochází od Jamese Allisona," vysvětloval.

"James samozřejmě je velkým aktivem naší společnosti, ale pokud by James zítra odešel, firma by přežila. Není to drama."

Další článek: Jsme v nejlepší formě ve své historii, hlásí Marussia

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00