Sezóna pro Toro Rosso začíná až v Barceloně, říká Bourdais

Buemi také předpokládá, že se tým posune vpřed.
Tým Torro Rosso dostal nový vůz STR4 až na začátku března a před začátkem sezóny s ním stihnul jen testy v Barceloně. Navzdory čtyřem získaným bodům se proto Sébastien Bourdais domnívá, že návrat do Evropy znamená pro Toro Rosso nový začátek sezóny. V zámořských závodech se s novým vozem teprve seznamoval.

"Od začátku jsme věděli, že prvních pár závodů bude těžkých a určitě to svým způsobem bylo dobrodružství. Během pátečních tréninků jsme poznávali vůz a nastavení. Tým v tomto ohledu odvedl dobrou práci, v důsledku toho jsme získali nějaké body. Myslím si, že sezóna pro nás skutečně začne až tento víkend v Barceloně, na voze budeme mít celkem velké úpravy," řekl Bourdais.

Francouz získal pro svůj tým zatím jeden bod, podařilo se mu to hned v úvodní Grand Prix Austrálie. Jeho kolega a jediný nováček na startovním roštu Sébastien Buemi přispěl do týmové pokladny již třemi body. Švýcar se svým kolegou sdílí očekávání před GP Španělska.

"Ve španělské GP budeme mít úpravy vozu a i když něco nového budou mít všechny ostatní týmy, očekávám, že bychom od teď měli být konkurenceschopnější," řekl.

Buemi má za sebou první čtyři závody kariéry ve formuli 1 a při svém debutu zapůsobil především v Melbourne a Šanghaji.

"Doposud dva nejlepší momenty bez pochyb přišly hned v prvním závodě v Melbourne. První byl, když jsem poprvé vyjel na trať v pátek dopoledne a druhý, když jsem v neděli projel pod šachovnicovou vlajkou s vědomím, že jsem při svém debutu získal body. Čína byla také skvělá, znovu jsem bodoval poté, co jsem v sobotu prošel až do třetí části kvalifikace," popsal své zážitky Buemi.
Diskuze (6) Další článek: Brawn: Je třeba udržet stabilní výkonnost
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10