Sezóna pro Toro Rosso začíná až v Barceloně, říká Bourdais

Buemi také předpokládá, že se tým posune vpřed.
Tým Torro Rosso dostal nový vůz STR4 až na začátku března a před začátkem sezóny s ním stihnul jen testy v Barceloně. Navzdory čtyřem získaným bodům se proto Sébastien Bourdais domnívá, že návrat do Evropy znamená pro Toro Rosso nový začátek sezóny. V zámořských závodech se s novým vozem teprve seznamoval.

"Od začátku jsme věděli, že prvních pár závodů bude těžkých a určitě to svým způsobem bylo dobrodružství. Během pátečních tréninků jsme poznávali vůz a nastavení. Tým v tomto ohledu odvedl dobrou práci, v důsledku toho jsme získali nějaké body. Myslím si, že sezóna pro nás skutečně začne až tento víkend v Barceloně, na voze budeme mít celkem velké úpravy," řekl Bourdais.

Francouz získal pro svůj tým zatím jeden bod, podařilo se mu to hned v úvodní Grand Prix Austrálie. Jeho kolega a jediný nováček na startovním roštu Sébastien Buemi přispěl do týmové pokladny již třemi body. Švýcar se svým kolegou sdílí očekávání před GP Španělska.

"Ve španělské GP budeme mít úpravy vozu a i když něco nového budou mít všechny ostatní týmy, očekávám, že bychom od teď měli být konkurenceschopnější," řekl.

Buemi má za sebou první čtyři závody kariéry ve formuli 1 a při svém debutu zapůsobil především v Melbourne a Šanghaji.

"Doposud dva nejlepší momenty bez pochyb přišly hned v prvním závodě v Melbourne. První byl, když jsem poprvé vyjel na trať v pátek dopoledne a druhý, když jsem v neděli projel pod šachovnicovou vlajkou s vědomím, že jsem při svém debutu získal body. Čína byla také skvělá, znovu jsem bodoval poté, co jsem v sobotu prošel až do třetí části kvalifikace," popsal své zážitky Buemi.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9:14 | Narozeniny dnes slaví Pascal Wehrlein (23). Kdo ví, zda ho uvidíme příští rok v F1....
17:00 | Kubica dnes dokončil test s Williamsem, jezdil v Maďarsku.
14:41 | Hartley a Sainz samozřejmě nemohou chybět na tradiční čtvrteční tiskové konferenci.
9:42 | Kimi Räikkönen dnes slaví narozeniny (38). Bwoah!
16. října | Charles Leclerc dnes slaví dvacetiny.

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00