Sezóna pro Toro Rosso začíná až v Barceloně, říká Bourdais

Buemi také předpokládá, že se tým posune vpřed.
Tým Torro Rosso dostal nový vůz STR4 až na začátku března a před začátkem sezóny s ním stihnul jen testy v Barceloně. Navzdory čtyřem získaným bodům se proto Sébastien Bourdais domnívá, že návrat do Evropy znamená pro Toro Rosso nový začátek sezóny. V zámořských závodech se s novým vozem teprve seznamoval.

"Od začátku jsme věděli, že prvních pár závodů bude těžkých a určitě to svým způsobem bylo dobrodružství. Během pátečních tréninků jsme poznávali vůz a nastavení. Tým v tomto ohledu odvedl dobrou práci, v důsledku toho jsme získali nějaké body. Myslím si, že sezóna pro nás skutečně začne až tento víkend v Barceloně, na voze budeme mít celkem velké úpravy," řekl Bourdais.

Francouz získal pro svůj tým zatím jeden bod, podařilo se mu to hned v úvodní Grand Prix Austrálie. Jeho kolega a jediný nováček na startovním roštu Sébastien Buemi přispěl do týmové pokladny již třemi body. Švýcar se svým kolegou sdílí očekávání před GP Španělska.

"Ve španělské GP budeme mít úpravy vozu a i když něco nového budou mít všechny ostatní týmy, očekávám, že bychom od teď měli být konkurenceschopnější," řekl.

Buemi má za sebou první čtyři závody kariéry ve formuli 1 a při svém debutu zapůsobil především v Melbourne a Šanghaji.

"Doposud dva nejlepší momenty bez pochyb přišly hned v prvním závodě v Melbourne. První byl, když jsem poprvé vyjel na trať v pátek dopoledne a druhý, když jsem v neděli projel pod šachovnicovou vlajkou s vědomím, že jsem při svém debutu získal body. Čína byla také skvělá, znovu jsem bodoval poté, co jsem v sobotu prošel až do třetí části kvalifikace," popsal své zážitky Buemi.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.
13. března | Výběr pneumatik pro první závod :) odkaz

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10