Sezóna pro Toro Rosso začíná až v Barceloně, říká Bourdais

Buemi také předpokládá, že se tým posune vpřed.
Tým Torro Rosso dostal nový vůz STR4 až na začátku března a před začátkem sezóny s ním stihnul jen testy v Barceloně. Navzdory čtyřem získaným bodům se proto Sébastien Bourdais domnívá, že návrat do Evropy znamená pro Toro Rosso nový začátek sezóny. V zámořských závodech se s novým vozem teprve seznamoval.

"Od začátku jsme věděli, že prvních pár závodů bude těžkých a určitě to svým způsobem bylo dobrodružství. Během pátečních tréninků jsme poznávali vůz a nastavení. Tým v tomto ohledu odvedl dobrou práci, v důsledku toho jsme získali nějaké body. Myslím si, že sezóna pro nás skutečně začne až tento víkend v Barceloně, na voze budeme mít celkem velké úpravy," řekl Bourdais.

Francouz získal pro svůj tým zatím jeden bod, podařilo se mu to hned v úvodní Grand Prix Austrálie. Jeho kolega a jediný nováček na startovním roštu Sébastien Buemi přispěl do týmové pokladny již třemi body. Švýcar se svým kolegou sdílí očekávání před GP Španělska.

"Ve španělské GP budeme mít úpravy vozu a i když něco nového budou mít všechny ostatní týmy, očekávám, že bychom od teď měli být konkurenceschopnější," řekl.

Buemi má za sebou první čtyři závody kariéry ve formuli 1 a při svém debutu zapůsobil především v Melbourne a Šanghaji.

"Doposud dva nejlepší momenty bez pochyb přišly hned v prvním závodě v Melbourne. První byl, když jsem poprvé vyjel na trať v pátek dopoledne a druhý, když jsem v neděli projel pod šachovnicovou vlajkou s vědomím, že jsem při svém debutu získal body. Čína byla také skvělá, znovu jsem bodoval poté, co jsem v sobotu prošel až do třetí části kvalifikace," popsal své zážitky Buemi.
Další článek: Brawn: Je třeba udržet stabilní výkonnost

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.