Sezóna F2 nemohla skončit lépe, říká Leclerc

Junior stáje Ferrari a nováček týmu Sauber pro příští sezónu Charles Leclerc si pochvaluje závěr letošní sezóny formule 2. Podle Monačana jeho mistrovská sezóna nemohla skončit lépe.
Sezóna F2 nemohla skončit lépe, říká Leclerc

Leclerc, který bude v příští sezóně závodit spolu s Marcusem Ericssonem pro Sauber ve spojení s Alfou Romeo, ovládl letošní ročník mistrovství formule 2. Celou sezónu navíc zakončil ve velkém stylu. V posledním závodě v Abu Dhabi dokázal zvítězit po startu ze sedmého místa.

Monacký závodník se několika předjížděcími manévry dostal do samotného čela závodu, kde svedl dramatický souboj o vítězství s Alexandrem Albonem. Během těsného souboje spolu oba jezdci dokonce lehce kolidovali.

„Bylo to skvělé. Před rokem jsem sezónu GP3 nemohl zakončit vítězstvím (Leclerc se stal šampionem GP3 i přes nehodu v poslední závodě). Letos jsem zakončil sezónu vítězstvím, kterého jsem dosáhl skvělým způsobem. Byl to jeden z nejlepších závodů v sezóně,“ řekl Leclerc pro Autosport.

„Výborně jsem se postarali o pneumatiky. Na začátku jsme vyčkávali, když bylo tempo závodu příliš vysoké. Poté jsme dostali pneumatiky do optimálního okna a já začal v závěru závodu velmi tlačit na pilu.“

„Jsem šťastný, že to tak dopadlo. Zároveň jsem šťastný z posledního kola, sezóna nemohla skončit lépe,“ pochvaloval si Leclerc.

Charles Leclerc získal titul ve formuli 2 se dvaasedmdesátibodovým náskokem na druhé místo a se sedmi výhrami na kontě. Monačan dokázal zvítězit již během prvního závodního víkendu F2 v Bahrajnu, v možný zisk titulu však začal věřit až po vítězství v Barceloně.

Klíčovým bodem v cestě za titulem bylo podle Leclerca to, že se rychle naučil správně zacházet s pneumatikami.

„Před Barcelonou jsem toho ještě moc nevěděl. V Bahrajnu jsme vyhráli, ale o pneumatiky jsem se nemuseli příliš start. V Barceloně jsme vyhráli normální kvalifikaci (v Bahrajnu byla narušena červenými vlajkami) a poté i závod, protože jsme byli rychlejší než ostatní. Tyto výsledky nám otevřely oči a ukázali nám náš potenciál.“

Foto: Clive Rose / Getty Images

Diskuze (16) Další článek: Honda prozradila, který okamžik s McLarenem byl nejtěžší
8:55 | Dnes slaví narozeniny: Jean-Éric Vergne (28) Giedo van der Garde (33) Felipe Massa (37)
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10