Sezóna bude plná zvratů až do konce, předpovídá McLaren

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh nevěří, že týmy pochopí práci s pneumatikami natolik, aby se rozložení sil ve startovním poli usadilo a skončila nepředvídatelnost závodů.
Sezóna bude plná zvratů až do konce, předpovídá McLaren

"Myslím, že je to abnormální sezóna, a myslím si, že takhle bude pokračovat až do konce," uvedl Whitmarsh.

Důvody, proč závody nebudou letos jednoznačné, vidí šéf McLarenu následovně: "Je hrozně těžké projít kvalifikací a ušetřit pneumatiky. V každé fázi víkendu musíte dělat správná technická a provozní rozhodnutí, být naprosto bezchybní, takže je to strašně těžké. Ale tak by to mělo být, ne? Pro formuli 1 je to skvělé."

Proto McLaren nepodléhá iluzi, že díky svému vítězství z Kanady má s Hamiltonem šampionát pod kontrolou. "Rád bych si myslel, že s přehledem vyhrajeme další titul, ale tak to nebude. Odjíždíme odsud s Lewisem ve vedení šampionátu, ale nemyslíme si, že teď budeme jen kroužit a vítězit. Hned v příštím závodě se to může příšerně pokazit, a tak by to mělo být."

Že by ho teď čekal snadný úkol, si nemyslí ani sám Hamilton. "O kontrole nad šampionátem nemůže být řeč," komentoval. "První čtyři jezdce dělí devět bodů, takže použít výraz ´mít pod kontrolou´ by bylo hodně vzdálené od reality."

Další článek: Hamilton je lépe placený než já, ale ekonomika se změnila, říká Dennis

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10