Ferrari získalo 16 stupňů vítězů (Vettel 13, Kimi Räikkönen 3).

Srovnání výsledků obou jezdců Ferrari.

V kvalifikaci byl Vettel 15x lepší než Räikkönen. Jeho průměrná pozice byla 4,89, u Räikkönena to bylo 6,89 a v průměru byl Vettel o 0,463 s rychlejší.

Nejlepším závodem byl pro Ferrari Singapur - získalo v něm 40 bodů. Naopak nejhorším Mexiko, kde oba jezdci bourali a Scuderia odjela bez bodů. Bylo to poprvé od GP Austrálie 2006, kdy žádný z jezdců Ferrari nebyl klasifikován.  Podobný průběh měl pro jezdce Ferrari také stejný závod o tři roky později. To bylo před Mexikem naposledy, kdy cíl závodu neviděl žádný z jezdců Ferrari.

Nejlepším závodem byl pro Ferrari Singapur - získalo v něm 40 bodů. Naopak nejhorším Mexiko, kde oba jezdci bourali a Scuderia odjela bez bodů. Bylo to poprvé od GP Austrálie 2006, kdy žádný z jezdců Ferrari nebyl klasifikován. Podobný průběh měl pro jezdce Ferrari také stejný závod o tři roky později. To bylo před Mexikem naposledy, kdy cíl závodu neviděl žádný z jezdců Ferrari.

V Belgii oslavilo Ferrari 900. velkou cenu.

13
Fotogalerie

Sezóna 2015 v podání Ferrari

Přehled klíčových událostí, statistik a srovnání jezdců Ferrari v sezóně 2015.

• V roce 2014 získalo Ferrari jen dva stupně vítězů. Ve Scuderii ale proběhly velké změny: vyměnil se prezident, dva šéfové týmu, odešla řada lidí a to včetně Alonsa. Přišel Sebastian Vettel.
  • Sezóna 2015 v podání Ferrari byl už podstatně jiný příběh. Scuderia zásluhou Sebastiana Vettela třikrát vyhrála (v Malajsii, Maďarsku a Singapuru).
  • Ferrari získalo 16 stupňů vítězů (Vettel 13, Räikkönen 3).
  • Sebastian Vettel svého týmového kolegu značně předčil. Kromě rozdílu v počtu stupňů vítězů 13 versus 3, získal také Vettel pro tým 65 % bodů. Vettel byl letos ve vedení závodu 176 kol, Räikkönen jen 10.
  • V kvalifikaci byl Vettel 15x lepší než Räikkönen. Jeho průměrná pozice byla 4,89, u Räikkönena to bylo 6,89 a v průměru byl Vettel o 0,463 s rychlejší.
  • Sebastian Vettel měl úspěšný rok. Kromě 13 pódií, z toho 3 vítězství, bodoval ve všech závodech kromě dvou. V Belgii ho zastavil onen slavný defekt v závěru závodu, v Mexiku po několika chybách boural.
  • Nejlepším závodem byl pro Kimiho Räikkönena nejspíše Bahrajn, kde skončil druhý díky alternativní strategii. Finovi se vůbec dařilo v arabských zemích. Další dvě pódia (třetí místa) získal v Singapuru a v Abú Dhabí.
  • Räikkönen nebodoval 5x (Austrálie - špatně utažené kolo, Rakousko - nehoda v prvním kole s Alonsem, Maďarsko - technický problém, USA - porucha, Mexiko - kolize s Bottasem).
  • Nejlepším závodem byl pro Ferrari Singapur - získalo v něm 40 bodů. Naopak nejhorším bylo Mexiko, kde oba jezdci bourali a Scuderia odjela bez bodů. Bylo to poprvé od GP Austrálie 2006, kdy žádný z jezdců Ferrari nebyl klasifikován. Podobný průběh měl pro jezdce Ferrari také stejný závod o tři roky později. To bylo před Mexikem naposledy, kdy cíl závodu neviděl žádný z jezdců Ferrari.
  • Část sezóny jsme spekulovali, kdo nahradí Räikkönena u Ferrari pro rok 2016. Ferrari s mistrem světa z roku 2007 nakonec prodloužilo smlouvu. „Jsme přesvědčení, že prodloužení Kimiho smlouvy pro příští rok poskytne další stabilitu do týmu,“ řekl šéf Scuderie Maurizio Arrivabene. „To byl náš směr i s ohledem na velmi dobré vztahy mezi Kimim a Sebem.“
  • V Belgii oslavilo Ferrari 900. velkou cenu.
  • Úspěch slavili také mechanici. Tým získal trofej od společnosti DHL za nejlepší zastávky v boxech - ze všech týmů mělo Ferrari nejvíce nejrychlejších pit stopů v závodě.