Seznamte se s Brittou Roeske, mluvčí Sebastiana Vettela

Server f1technical.net vyzpovídal Brittu Roeske, Vettelovu manažerku pro vztahy s novináři a jeho mluvčí. Jak se dostala do formule 1? Co bylo jejím vysněným zaměstnáním? To se dozvíte na následujících řádcích.

Často ji nespatříte v záři reflektorů, přesto je velmi důležitou osobou v zákulisí „královny motorsportu“. Mluvčí Sebastiana Vettela Britta Roeske se stará mimo jiné o vnější vztahy a výstupy směrem k novinářům německého pilota, který v současnosti bojuje o titul mistra světa s Lewisem Hamiltonem.

Němka, která díky své práci cestuje za špičkovým motorsportem téměř celý rok do zajímavých destinací po celém světě, se narodila a vyrostla v západoněmeckém Essenu. Zaujatá mediálním světem studovala ekonomii, moderní jazyky a žurnalistiku.

„Nejprve jsme šla studovat do Lipska, poté jsem na rok odešla do Francie a nakonec jsem zakotvila v německém Trieru. Tam jsem dokončila moje vysokoškolská studia. Vystudovala jsem francouzštinu a němčinu se zaměřením na žurnalistiku.“

Po studiích začala Roeske pracovat pro Renault, kde se zapojila do nováčkovského programu francouzské značky v Brühlu nedaleko Kolína nad Rýnem. Zde získala své první zkušenosti prací pro oddělení interní a externí komunikace a pro oddělení produktové komunikace firmy.

„Po studiích jsem požádala o práci v Renaultu Německo, kde mi nabídli dvouletou smlouvu v oddělení pro nováčky v mém oboru. Jednoho dne jsem pomáhala s uspořádáním jedné události na Nürburgringu, kde jsem potkala Flavia Briatoreho a Patrizia Spinelliho. Zeptali se mě, zdali bych se nechtěla přestěhovat do Enstone a pracovat pro Renault F1 Team.“

Po práci u Renaultu nastoupila Britta Roeske v roce 2005 k Red Bullu, kde se stala součástí týmu pracujícího pro Sebastiana Vettala. V roce 2015 spolu s ním opustila Red Bull a nastoupila k Ferrari.

Motorsport nebyl vždy její prioritou

Britta Roeske si postupně buduje vynikající kariéru ve formuli 1, práce v motorsportu však nebyla vždy její největší prioritou. Snem německé mediální odbornice byla práce pro Airbus.

„Vždy jsem chtěla pracovat pro Airbus, to byl můj sen. Věci se ovšem ubraly jiným směrem. Motorsport je také velmi zajímavý byznys. Miluji tu kombinaci technického a lidského faktoru. Ve světě formule 1 se věnuji celé řadě různých činností. Podáváte zprávy o jezdcích, o týmu, pracujete v továrně, věnujete se i tréninku nebo výživě. Jste v kontaktu s různými mediálními odděleními všude po světě, na příklad s rubrikami o životním stylu, sportu nebo ekonomice. Proto je moje práce tak zajímavá.“

Přímo pro Sebastiana Vettela pracuje Britta Roeske od roku 2010, kdy ji německý pilot nabídl místo svého manažera pro styk s veřejností.

Během závodního víkendu pracuje Roeske v motorhomu Ferrari pro média společně s mediálním referentem Kimiho Räikkönena a je neustále v kontaktu se šéfem komunikací Ferrari Albertem Antoninim.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vettel není ani na úrovni Kubici, Charles ho porazí, říká Marciello