Sexy závodění: Formule 1 oficiálně představila koncept vozu pro rok 2021

Formule 1 oficiálně představila koncept vozu pro sezónu 2021. Vozy mají vypadat lépe a také umožnit předjíždění.

„Když jsme se podívali na vůz pro rok 2021, bylo hlavním cílem umožnit vozům dobře závodit,“ uvedl Ross Brawn. 

„Jakmile se auto dostane do vzdálenosti několika málo délek vozu za jiný vůz, ztratí 50 % svého přítlaku. To je značná ztráta výkonu.“ F1 se chce dostat jen na 20 % ztráty přítlaku.

Formule 1 už v příštím roce zavádí změny, které mají usnadnit předjíždění. Týkají se změn v oblasti předního a zadního křídla. V roce 2021 má být změněn celý koncept tak, aby se k sobě vozy dokázaly přiblížit. 

Podrobně o předních křídlech pro rok 2019: zlepší opravdu předjíždění?

Podrobně o předních křídlech pro rok 2019: zlepší opravdu předjíždění?

„Dalším z hlavních cílů je vytvořit skvěle vypadající vozy. Chceme, aby auta vypadala lépe, než to, co vidíte ve videohře. Aby to byla auta, které chtějí mít děti na své stěně.“

Tři koncepty

F1 představila tři koncepty. V prvním se pokusila lépe integrovat svatozář. Ve druhém představila agresivnější koncept a to včetně 18palcových pneumatik.

Třetí koncept je nejaktuálnější. Podle Browna jsou tam vidět první věci, které mají usnadnit předjíždění.

Jednou z oblastí, na kterou se zaměřili, byly pneumatiky. Kola způsobují obrovské narušení proudění vzduchu. Existuje ale spousta myšlenek, které vyplynuly z výzkumu, ale umělci je ještě „neuvedli v život.“

Technický tým Liberty po celou dobu spolupracuje s FIA. Finální podoba pravidel pro rok 2021 má spatřit světlo světa do konce roku 2019.

Další článek: Fotogalerie z pátku v Singapuru: jiskry a Leclercovo ulomené kolo