Setrvání v Haasu pomohlo Magnussenovi k lepším výsledkům

Kevin Magnussen začal svou druhou sezónu působení u týmu Haas ve formuli 1 dvěma bodovanými umístěními v Bahrajnu a Číně. Podle šéfa týmu Günthera Steinera je právě jeho setrvání u amerického týmu klíčem k jeho současné formě.
Setrvání v Haasu pomohlo Magnussenovi k lepším výsledkům

Magnussen mohl dosáhnout velmi dobrého výsledku už v úvodním závodě v Austrálii, ovšem musel odstoupit s uvolněným kolem. Hned v dalším závodě v Bahrajnu však získal páté místo a bodoval desátým místem také v Číně.

Letos je to přitom pro Magnussena také poprvé, co zůstal ve stejném týmu jako v předchozí sezóně. Podle Steinera může právě stabilita v týmu za jeho současné výsledky.

„Má rád auto, to auto je dobré a tato kombinace mu dává důvěru. Nemusí věci přehánět. Věří si, že s dobrým vozem dokáže odvést dobrou práci,“ říká Steiner.

„Myslím, že hodně s tím má co dělat i skutečnost, že je s námi druhým rokem. V prvním roce všechny poznal. Zjistil, kdo je kdo. Má rád atmosféru uvnitř týmu.

Tohle předtím nezažil a teď, když jde do své druhé sezóny, je to pro něj něco nového a pomohlo mu to ukázat jeho talent.“

Magnussen se svým šéfem souhlasí a říká, že vylepšený vůz a setrvání u týmu Haas mu pomohlo se přes zimu lépe připravit na tuto sezónu.

„Hlavní je, že máme letos lepší vůz,“ řekl Magnussen. „Také si myslím, že je to rozdíl, když jsem se stejným týmem už druhý rok a pokračujete. Máte zcela jinou přípravu a zkušenosti, které můžete využít.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pravidla pro rok 2021 by měla smazat propast mezi nejlepšími týmy a ostatními

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10