Setrvání Massy u Ferrari je hotovou věcí

Hülkenberg, který býval médii považován za hlavního kandidáta na jeho sedačku, má namířeno na uvolněné místo u Sauberu.
Setrvání Massy u Ferrari je hotovou věcí

Brazilský pilot může jezdit s čistou hlavou a klidně spát. U Ferrari stráví ještě minimálně příští rok. Informaci poskytl Pavel Turek, po závodě ji de facto potvrdil šéf Ferrari Stefano Domenicali. Nico Hülkenberg Force Indii skutečně opustí a zamíří k Sauberu (čímž se budoucí kariéra Kamuje Kobajašiho dostává do ohrožení). K návratu do Force Indie má blízko "zlý muž" Adrian Sutil, který v této sezoně musel zůstat bez angažmá. 

Podrobnosti Massovy nové smlouvy budou odtajněny v nejbližších dnech. U Ferrari působí již sedmou sezonu a v jeho barvách získal jedenáct vítězství, patnáctkrát stál na pole position a čtrnáctkrát si připsal nejlepší kolo závodu. Jeho dosavadním vrcholem je titul vicemistra světa z roku 2008. V letošní sezoně byl často pod palbou kritiky z důvodu neuspokojivých výkonů.

Ty se ovšem v posledních závodech rapidně zlepšují, což vyvrcholilo v poněkud kontroverzní situaci ve Velké ceně Koreje, kde musel zvolnit, aby neohrozil před sebou jedoucího týmového kolegu Alonsa.

Další článek: Střed pole: Další skvělý výsledek pro Hülkenberga

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10