Šestiválcové motory zavedeny nebudou, tvrdí Ecclestone

Šéf formule 1 je z plánovaných agregátů již delší dobu na rozpacích. Výrobcům se to však nezamlouvá, práce na motorech jsou již v plném proudu.
Šestiválcové motory zavedeny nebudou, tvrdí Ecclestone

Bernie Ecclestone, který za měsíc oslaví dvaaosmdesáté narozeniny, se obává zejména toho, že by šestiválcové turbomotory o objemu 1,6 litru mohly mít výrazně odlišný a méně atraktivní zvuk než motory, které se používají v současnosti.

"Nedávno jsem měl možnost v Maranellu poslechnout si rámus, který vydává starý a nový motor. I Luca di Montezemolo říkal, že nový motor zní otřesně a vůbec se mu to nelíbí. Myslím, že se šestiválců Jean Todt zbaví. I Luca zastává názor, že by se jejich nasazení mělo alespoň o další dva či tři roky odložit. Myslím, že nejrozumnější by opravdu bylo na nové motory úplně zapomenout a spokojit se s tím, co máme," citoval Bernieho Ecclestona Pitpass.

Za britského miliardáře se postavila také Asociace promotérů formule 1 (FOPA), tedy organizace, jež sdružuje grand prix okruhy. Obává se, že nelibý zvuk upravených formulí by mohl odlákat fanoušky.

Spekuluje se, že kdyby se od šestiválců upustilo, mohla by formuli 1 opustit jedna ze společností, které se starají o dodávku motorů. Velký zájem na zavedení nových pohonných jednotek měl prý Mercedes, který si od svých motorů hodně slibuje. Dokonce to měl být jeden z důvodů, které napomohly Mercedesu přemluvit Hamiltona. Ecclestone se ovšem hrozby odchodu ať už Mercedesu, nebo i jiného velkého jména nebojí:

"Je možné, že v dalších letech přijdou noví výrobci. Není nutné jich mít více. Za tuto hloupou politiku kolem motorů viním Mezinárodní automobilovou federaci, nikoliv ale Jeana Todta. Začal s tím Max Mosley, který poté odešel do důchodu."

Další článek: Z Rosberga dvojka nebude, ujišťuje Mercedes

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10