Sestava Mercedesu se nezmění, po Hamiltonovi prodloužil i Bottas

Jezdecká sestava stříbrných šípů zůstane v příštím roce stejná. Včera bylo oznámeno prodloužení smlouvy s Hamiltonem o další dva roky, dnes Mercedes potvrdil podpis smlouvy s Bottasem.
Sestava Mercedesu se nezmění, po Hamiltonovi prodloužil i Bottas

Valtteri Bottas přišel do Mercedesu vloni, kdy nahradil Nica Rosberga, který se po zisku titulu rozhodl ukončit kariéru.

Bottas získal vloni získal s Mercedesem tři vítězství. Letos zatím na první vítězství čeká.

Zatímco Hamilton podepsal dvouletou smlouvu, Bottas opět jen na jeden rok s opcí na sezónu 2020.

„Je to skvělá zpráva, že budu závodit s Mercedesem v roce 2019 a je pěkné to oznámit zde v Hockenheimu, který není jen domácím závodem pro Mercedes, ale je to i okruh, na kterém jsem v roce 2007 poprvé usedl do formule.“

Bottas podle svých slov po kompletní zimní přípravě (předtím byl jeho příchod přece jen hektický) udělal krok vpřed. Letos prý neměl tolik štěstí, ale tým ví, že podává dobré výkony.

„Rád pracuji s týmem a také se svými kolegy – s Lewisem máme dobrý vztah, čestný a přímočarý a vždy se snažíme dosáhnout dobrých výsledků pro Mercedes.“

Předpokládá se, že potvrzení Bottase u Mercedesu uspíší také jednání mezi Ricciardem a Red Bullem. Poté by mělo následovat i potvrzení Sainze u Renaultu.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel se obává, že tato GP Německa je na nějaký čas poslední