Sestava Ferrari může fungovat, říká Prost. Ale máme lepší, dodává Wolff

Závodní víkend v Singapuru přinesl další komentáře k hvězdné dvojici Alonso - Räikkönen, kterou příští rok nasadí Ferrari.
Sestava Ferrari může fungovat, říká Prost. Ale máme lepší, dodává Wolff

Alain Prost tvořil s Ayrtonem Sennou jednu z nejproslulejších jezdeckých dvojic. Hodně to mezi nimi jiskřilo, přesto McLarenu zajistili zlatou éru.

Z tohoto důvodu se Francouz domnívá, že Ferrari může být hvězdná sestava prospěšná, i kdyby docházelo k problémům. "Ukáže to čas, ale může to fungovat velmi dobře, o tom není pochyb," řekl

"V minulosti to fungovalo dobře. Všichni vzpomínají na Ayrtona a mě, ale i to fungovalo dobře, fungovalo to dobře také pro tým, protože jsme tým dostali opravdu na vrchol."

"Když máte problémy, vedení to musí řešit. Takže to je těžší, ale fungovat to může. Nevím, jestli je to správná volba, uvidíme příští rok."

Výhodou pro Ferrari by měla být Räikkönenova nekonfliktní povaha. "Určitě by to mělo být jednodušší, protože Kimi má jiný charakter," uznal Prost.

Když se o přestupu Räikkönena dozvěděl Hamilton, řekl, že pomyslnou štafetu nejsilnější jezdecké dvojice převezme od Mercedesu právě Ferrari. Jeho šéf Toto Wolff s ním ale nesouhlasí.

"Myslím, že i tak budeme mít nejsilnější jezdeckou dvojici," řekl pro Bild. "Protože se naši jezdci znají tak dlouho, přistupují k sobě férově navzdory mnoha rozdílům. A se soutěživostí, která k tomu patří."

"Sestava Ferrari podle mě nebude fungovat tak harmonicky jako ta naše. Prostě protože oběma jezdcům schází společná historie."

Další článek: GP Singapuru 2013 - Co v tiskových materiálech nebylo

Témata článku: ,