Šest závodů a pět odstoupení pro Pastora Maldonada

Pastor Maldonado nedokončil pět z letošních šesti závodů. Šachovnicový prapor viděl zatím jen v Bahrajnu, kde skončil 15.
Šest závodů a pět odstoupení pro Pastora Maldonada

Maldonado byl v Monaku na začátku závodu na dobré osmé pozici. Nakonec ale musel už v pátém kole ze závodu odstoupit kvůli selhání brzd. Venezuelan tak stále čeká na první body. To ale není jediný problém, z šesti závodů dokončil zatím jen jeden a to v Bahrajnu.

„Pro Pastora to byla opravdu smůla (že musel odstoupit), protože byl na dobré pozici s rychlým autem a sedmé místo vypadalo jako velmi pravděpodobné,“ řekl po závodě technický ředitel Lotusu Nick Chester. „Bohužel měl problém, vypadá to na únik hydraulické kapaliny, což znamenalo, že musel odstoupit.“  

Maldonadův týmový kolega Romain Grosjean dokázal bodovat už třikrát a má na svém kontě 16 bodů. Lotus je nyní sedmý se ztrátou jednoho bodu na Force Indii.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Honda a Ferrari o využití žetonů: nevíme, neřekneme

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10