Šest let od nehody. Schumacher je hvězdou clickbaitových titulků

Uplynulo šest let od osudné nehody Michaela Schumachera na lyžích. Od té doby jsme sedminásobného mistra světa neviděli.

Rodina Michaela Schumachera se po nehodě rozhodla, že nebude uveřejňovat žádné informace o zdravotním stavu sedminásobného mistra světa.

Seriozní weby o formuli 1 a motorsportu se samozřejmě nejrůznějším spekulacím a vařením z ničeho nevěnují. Téma Schumacher se tak přesunulo do bulváru – toho skutečného i sportovního. Zejména v posledních měsících se téma stalo živnou půdou pro vytváření nejrůznějších clickbaitových titulků. Většinou se v nich objevují slova jako „šokující“, „pravda", „zdrcující“. Objevily se dokonce titulky, že Michael Schumacher zemřel, abyste se následně v článku dočetli, že nezemřel, ale co kdyby... 

Schumacherova mluvčí Sabine Kehmová v roce 2016 informační embargo obhajovala. „V tuto chvíli nevidím jinou možnost,“ uvedla pro Sueddeutsche Zeitung. „Každé slovo bude katalyzátorem nových požadavků, majákem pro nové informace. Nikdy to neskončí.“

Na tehdejších slovech Kehmové je velký kus pravdy. Pokud by rodina informavala více, byl by zájem médií ještě větší a rodina i samotný Schumacher by měli ještě méně klidu než dnes.

Foto a video: Výstava o Schumacherovi v muzeu Ferrari

Foto a video: Výstava o Schumacherovi v muzeu Ferrari

Přestože od nehody uplynula už dlouhá doba, podařilo se rodině téměř 100 % zabránit únikům informací, což je v našich poměrech téměř nepředstavitelné.

29. prosince 2013

K nehodě došlo 29. prosince 2013 kolem 11. hodiny. Schumacher byl po nehodě transportován nejdříve do nemocnice v Moutiers a následně (ve 12:45) do Grenoblu. Odtud byl 16. června 2014 převezen na rehabilitaci do Univerzitní nemocnice v Lausanne a 9. září 2014 propuštěn do domácího léčení. 

V září letošního roku měl být Schumacher převezen do Paříže, kde se dostal do rukou uznávaného odborníka. Philippe Menasché je považován za průkopníka v léčbě kmenovými buňkami.

Schumacher zvažoval po Sennově smrti ukončení kariéry, říká Briatore

Schumacher zvažoval po Sennově smrti ukončení kariéry, říká Briatore

Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein

Další článek: Ricciardo chce trávit s Renaultem více času a stmelit tak tým

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00