Seriál s názvem Noční můra Mercedesu pokračoval i v Austinu

Stříbrné vozy odjíždí už z páté velké ceny za sebou s nulou, Schumacherovi se nepodařilo využít pěkného umístění v kvalifikaci.
Seriál s názvem Noční můra Mercedesu pokračoval i v Austinu

Nico Rosberg startoval sedmnáctý, v cíli byl o čtyři pozice výše. Nesplnil tak svůj cíl, tj. dojet na bodech. Přesto se i v takto nelichotivém vystoupení týmu z Brackley pokouší hledat pozitiva.

"Byl to obtížný víkend a bohužel se nám nepodařilo odměnit se body. Byla to ale pro nás důležitá lekce pro příští rok, a to se počítá. Doufám, že za rok budeme v Austinu úspěšnější, jelikož jsem si zdejší pobyt opravdu užil. Trať, lidi, město, vše je tu fantastické. Na návrat v sezoně 2013 se už velice těším. Příští týden uděláme všechno pro to, abychom tento ročník zakončili pozitivně naladěni," nechal se slyšet Rosberg.

Michael Schumacher startoval pátý, závod se však pro něho stal noční můrou, dojel šestnáctý. Pneumatiky sedminásobnému mistru světa připravily svízelné chvíle. I jindy velice diplomatický Schumacher tak dal najevo svou frustraci. Třiačtyřicetiletému pilotovi proto nezbývá než doufat, že svou legendární kariéru v Brazílii završí důstojnějším způsobem.

"Pro dnešní závod nenacházím jiná než ironická slova. Kolem mě se toho dělo hodně, ovšem se špatným výsledkem. Říct, že závod byl jedno velké trápení, by bylo ještě příliš mírné vyjádření. První sada pneumatik neměla vůbec žádnou přilnavost. Musely být snad nějak vadné, jinak si nedokážu představit, jak mohly fungovat tak mizerně. Museli jsme přehodnotit strategii a nakonec jsme jeli na dvě zastávky v boxech, což nás srazilo ještě hlouběji. Bylo to mnohem horší, než jsme předpokládali, zvláště poté, co to v pátek a v sobotu nevypadalo tak zle," řekl Schumi.

Také Ross Brawn nedůstojný výkon týmu omlouval alespoň tak, že se podařilo nasbírat užitečná data do budoucna. Závodní rychlost Rosberga prý byla lepší, než se podle strohého prohlížení výsledkových tabulek může zdát.

Diskuze (28) Další článek: Jsem na sebe hrdý, hlásá první austinský vítěz Hamilton