Sergio Pérez vstoupí v roce 2011 do formule 1 s týmem Sauber

Stáj Petera Saubera uzavřela soupisku pro příští sezónu, týmovým kolegou Kamuje Kobajašiho se stane Sergio Pérez.
Sergio Pérez vstoupí v roce 2011 do formule 1 s týmem Sauber

"Formule 1 je snem každého mladého jezdce," řekl dvacetiletý mexický pilot. "Ten sen se mi teď splní. I když velmi dobře vím, že je to také velká výzva a zodpovědnost, rád akceptuji a jsem hrdý, že budu reprezentovat svoji zemi v nejvyšší kategorii motorsportu."

Sauber oznámil vedle angažování Péreze také příchod mexické telekomunikační společnosti Telmex v roli sponzora týmu. Carlos Slim si tedy našel cestu do formule 1 s týmem z Hinwilu.

"Sergio se v posledních letech neustále zlepšoval," řekl Peter Sauber. "V závodech poslední sezóny předvedl bojovného ducha a dokázal, že je připravený postoupit do formule 1. Těším se na spolupráci s ním a nepochybuji o tom, že Sergio Perez a Kamuj Kobajaši utvoří silnou jezdeckou dvojici."

Nick Heidfeld, jenž se do Sauberu vrátil teprve v posledním závodě v Singapuru, si tedy bude muset hledat angažmá jinde.

Další článek: Virgin by stejně jako Lotus zrušil modré vlajky

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.