Sergio Pérez si před domácími fanoušky spravil chuť

Brzy bývalý pilot stáje McLaren považuje Velkou cenu Spojených států amerických za svůj domácí závod. Na tribunách ho podporují tisíce mexických fanoušků.
Sergio Pérez si před domácími fanoušky spravil chuť

 Sedmá pozice je vzhledem k formě McLarenu solidní umístění. Sergio Pérez v Texasu za podpory svých krajanů jezdí uvolněně a téměř se zdá, že chce svému stávajícímu zaměstnavateli dokázat, že výměna za Magnussena byla chybou.

"Pochopitelně jsem spokojen, ale když ztrácíte tak málo na vozy před vámi, pořád toužíte po zlepšení. Z tohoto úhlu pohledu jsem i trochu zklamaný. Kdybyste mi ale před kvalifikací nabídli sedmé místo, hrábl bych po něm hned. V kvalifikaci se mi dařilo zároveň relaxovat a zůstat soustředěný. Ostatně jsem závodník - dělám to celý život. Když nasednu do vozu, zapomenu na vše ostatní a koncentruji se na vlastní výkon. Zítra pojedu před našimi lidmi. Jsem na to ohromně hrdý. Startuji z čisté strany roštu. Budu se opravdu snažit, abych pro mexické fanoušky podal maximální výkon," řekl Pérez.

Jenson Button se bude muset k bodům probojovat z hloubky. Nepovedlo se mu postoupit do třetí části kvalifikace a skončil třináctý. Navíc se kvůli prohřešku z tréninku, ve kterém předjížděl pod červenými vlajkami, na roštu propadne o další tři místa. 

"Nevím, co se stalo. Vůz nebyl vyvážený a pneumatiky neměly přilnavost. Scházela rychlost. Je to zlé, zvlášť, když jsme jinak o tomto víkendu vypadali dobře. Ale nevím, kam se poděla naše kvalifikační rychlost. Nestalo se to poprvé. Na vině nemuselo být počasí - jiní jezdci problémy neměli. Ale vliv mít mohlo. Je to prostě divné - všimněme si, že Valtteri Bottas vyhrál první část kvalifikace, ale jeho kolega se ani neprobojoval do druhé části. Penalizace mě odsune na šestnácté místo. Není to ideální, neboť je to dost vzadu, a navíc na špinavé polovině trati," lamentoval Button.

Další článek: V souboji jezdců Red Bullu vyhrál pole position v Austinu Vettel