Sergio Peréz předvedl skvělou stíhací jízdu

Mexičanovi vyšla dobře naplánovaná strategie, po které si dojel pro jeden bod za desáté místo. Před ním škončili ještě osmý Alguersuari a devátý Sutil.
Sergio Peréz předvedl skvělou stíhací jízdu

Toro Rosso

Forma týmu z Faenzy v posledních závodech, zdá se, graduje. Jaime Alguersuari si dojel pro čtyři body za osmé místo a celkem jich má na kontě už šestadvacet. "Jsem velmi spokojen s výkonem celého týmu. Toto byl pro nás další dobrý závod s výkonem, který jsme ukázali v Koreji. Díky tomu jsem dokázal předjet Sennu a Sutila. Byl jsem také před saubery a myslím, že tento výsledek odráží, kde v pořadí bychom měli být. Tým odvedl v přípravě znovu skvělou práci, stejně tak jako v trénincích, kvalifikaci a během zastávek v boxech. Vypadá to, že jsme na správné cestě," pěl slovy chvály na adresu svého týmu, který se v Poháru konstruktérů bodově dotáhl na sedmý Sauber, Alguersuari. Škoda jen jeho kolegy Buemiho, který závod nedokončil. Po čtyřiadvaceti odjetých kolech jej zastavily technické problémy. "Tím, co se stalo toto odpoledne jsem velmi zklamán, protože jsem měl dobrý závod po excelentní kvalifikaci včera. Když auto zastavilo, zrovna jsem předjel Hamiltona, jezdil jsem osmý a myslím, že jsem mohl mezi nejlepšími osmi také dokončit. Takže když se dostanete z tak slibné situace do situace, kdy nedokončíte a jste bez bodů, je obtížné to přijmout," posteskl si Švýcar.  

Force India

Z pilotů indické stáje dovezl svůj monopost do cíle domácího závodu na bodovaných příčkách pouze Adrian Sutil, jenž skončil devátý. "Byl to celkem dobrý závod a myslím, že můžeme být se dvěma body spokojeni. V prvních kolech jsem zápasil se zádí vozu, s trochou přetáčivostí. Nemohl jsem udržet toro rossa, která dnes byla rychlejší. Ve druhém a ve třetím stintu se vyvážení vozu zlepšilo a já byl schopný udržet sauber v posledních kolech za mnou," zhodnotil Sutil. Paul si Resta se na startu propadl o několik pozic dozadu a po zbytek závodu měl dost napilno, aby se dostal zpět na začátek druhé desítky. "Jeli jsme s docela agresivní strategií - startovali jsme na tvrdých pneumatikách - a plán byl vždy takový, že zajedeme do boxů dříve s nadějí (na výjezd) zpomalovacího vozu. Byl to risk zbavit se tvrdé sady na začátku, a pokud by to vyšlo, mohli jsme získat pitstop a odjet závod na třech měkkých sadách, což byla nejrychlejší cesta. Museli jsme zastavit třikrát kvůli opotřebení pneumatik," doplnil třináctý di Resta.      

Sauber

Obrovský skok vpřed zaznamenal ve Velké ceně Indie Sergio Pérez, který po startu z dvacátého místa postoupil o deset příček a odměnou mu je zisk jednoho bodu. "Toto je alespoň způsob, jak mohu týmu splatit tu chybu, kterou jsem udělal v pátek, za což jsem si vysloužil penalizaci ztráty třech míst na startovním roštu. Dnes jsme měli velmi dobrou strategii. Byla riskantní, ale vyplatila se. Tým odvedl skvělou práci. Tvrdou směs jsem použil pouze v prvním kole. Poté zastávce jsem uvízl v provozu. Ve skutečnosti jsem očekával, že na trať vyjede safety car, protože v prvním sektoru bylo na dráze spousty oleje," divil se mexický závodník. Na druhé straně, Kamuj Kobajaši bude chtít na dnešní závod co nejrychleji zapomenout. V něm totiž neodjel jediné kolo. V první zatáčce se dostal do hromadné kolize, po které musel odstoupit. "Naneštěstí, dnešní závod byl velmi smutným a krátkým příběhem. Po startu jsem byl zasažen zezadu a okamžitě jsem uviděl kouř a oheň vycházející z mého vozu. Poškození tam bylo prokazatelně víc, takže jsem musel zastavit a odstavit vůz," zalitoval Japonec.   

Renault

Těsně za bodovanými pozicemi skončili oba jezdci Renaultu. Vitalij Petrov proťal cílovou pásku jako jedenáctý, Bruno Senna dvanáctý. "Můj start byl dobrý, obzvláště když jsem startoval na tvrdých pneumatikách. Udělal jsem brzkou zastávku, ale udělal jsem chybu se spojkou, což mě stálo čas, protože jsem se nemohl odlepit (z boxového stání). To zkomplikovalo naše plány, protože jsem předpokládal, že vyjedu na trať před Sergiem a (týmem) Force India, ale nezvládl jsem to," popsal průběh Velké ceny Indie ze svého pohledu Rus. "Dnes to pro mě byl velmi smíšený závod," vyjádřil své pocity Senna a pokračoval: "Měl jsem velmi silný start, kde jsem poskočil o čtyři pozice. Takže jsem tím byl potěšen. Ale naneštěstí jsem trpěl potížemi s KERS, takže jsem musel vybojovat závod bez něj, což věci ztížilo. Měli jsme šanci na zisk bodů," povzdechl si brazilský jezdec.

Williams

Lepší než jezdci Williamsu byl ve výsledkové tabulce také čtrnáctý Heikki Kovalajnen z Lotusu. Na Rubense Barrichella zbyla až patnáctá pozice, zatímco kolegu Pastora Maldonada zradila ve dvanáctém kole převodovka. Brazilec se na startu nevyvaroval kolize, při které si poškodil přední křídlo, a následně musel ke svým mechanikům. "Při cestě do první zatáčky jsem ztratil svůj nos, takže jsem musel zajet do boxů na neplánovou zastávku. To od začátku zničilo můj závod, protože jsem na dráhu vyjel daleko (za ostatními). Poté jsme museli změnit naši strategii na jednu zastávku, abychom předešli další ztrátě času," řek Barichello. "Dnes jsme měli problém s převodovkou, ale ještě neznáme přesnou příčinu, takže se na to potřebujeme podívat. Rychlost před tím vypadala dobrá a pneumatiky pracovaly dobře. Prostě smůla," zklamaně prohlásil Venezuelan.    

Diskuze (21) Další článek: Felipe Massa o svém vztahu s Lewisem Hamiltonem
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen