Sergio Pérez potvrdil, že u McLarenu na konci sezony končí

Aktualizováno: McLaren ještě nepotvrdil Kevina Magnussena s tím, že se o jezdcích pro příští rok stále jedná. Sergio Pérez ale ve středu sám oznámil, že u týmu končí.
Sergio Pérez potvrdil, že u McLarenu na konci sezony končí

Sergio Pérez v USA a Brazílii, prakticky jeho domácí závody, odjede za McLaren poslední dvě velké ceny. Pak u týmu končí. Jezdec to oznámil přes svůj twitter účet dopisem v angličtině a španělštině.

"Chtěl bych McLarenu poděkovat za šanci s nimi letos závodit," píše se v dopise. "Nelituji ani trochu toho, že jsem do týmu přišel. Dal jsem do toho všechno, byť jsem navzdory tomu nedokázal pro tento historický tým dosáhnout plánovaných výsledků. V posledních dvou závodech, zejména tom v Austinu, jsem odhodlán zajet co nejlepší výsledek. 

Chtěl bych týmu popřát jen to nejlepší. Budu navždy fanouškem McLarenu. Souběžně se budu zabývat tím, abych získal pro příští sezony auto, které mi umožní bojovat o vítězství."

Dopis Pérez zveřejnil poté, co se v médiích objevily jeho kritické komentáře na adresu týmu.

Bezprostředně po Pérezově oznámení McLaren ústy svého šéfa Martina Whitmarshe jezdci poděkoval:

"V první řadě bychom rádi Checovi poděkovali za krásné a velkorysé stanovisko a za to, že byl skvělým členem našeho týmu v sezoně 2013.

Checo si během sezony udělal spoustu přátel a společně se pokusíme pomoci mu dosáhnout ve zbývajících závodech co nejlepšího výsledku. Obvlášť tady v Austinu, kde má spoustu fanoušků. 

Přejeme mu mnoho štěstí a jsme si jisti, že jej čeká mnoho úspěchů."

McLaren současně potvrdil, že Jenson Button má na příští rok podepsanou smlouvu, byť v pondělí tvrdil opak, a že druhého jezdce ještě nemá smluvně zajištěného.

Další článek: Pro pobavení: Bude vůbec v USA a Brazílii někdo závodit?

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10