Sergio Pérez potvrdil odchod z Racing Pointu na konci sezóny

Sergio Pérez potvrdil, že na konci letošní sezóny končí u týmu Racing Point.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Sergio Pérez potvrdil odchod z Racing Pointu na konci sezóny | Foto: Getty Images / Peter Fox

Sergio Pérez debutoval ve formuli 1 v roce 2011 se Sauberem. V roce 2013 jezdil rok za McLaren a od roku 2014 byl u Force Indie. Mexičan sehrál důležitou roli v poslání týmu do insolvence, díky čemuž mohl tým koupit Lawrence Stroll.

Pérez měl pro příští rok platnou smlouvu. Přesto se začaly objevovat spekulace, podle kterých by ho mohl u týmu nahradit Sebastian Vettel. Pérez podobné spekulace odmítal. Ve formuli 1 se ale věci někdy rychlé změní. 

„Všechno má svůj začátek a konec a po sedmi společných letech se můj cyklus s týmem na konci sezóny ukončí,“ uvedl Pérez.

„Trochu to bolí. Vsadil jsem na tým během velmi krušných časů, podařilo se nám překonat překážky a jsem velmi hrdý na záchranu pracovních míst několika mých kolegů v týmu.“

„Zůstanou mi vzpomínky na skvělé okamžiky, které jsme spolu prožili, na přátelství a uspokojení z toho, že jsem vždy odevzdal to nejlepší ze sebe.“

Co ještě nevíte o Sergiu Pérezovi

Co ještě nevíte o Sergiu Pérezovi

„Nemám plán B. Mým záměrem je pokračovat v závodění zde (ve F1), ale bude to záviset na nalezení projektu, který by mě motivoval k tomu, abych do toho v každém kole dal svých 100 %.“

Pérez uvedl, že bude vždy vděčný Mallyovi, který mu dal před šesti lety šanci. „Stávajícímu vedení Lawrence Strolla přeji do budoucna hodně úspěchů, zejména s projektem Aston Martin.“

Pérez by mohl mít šanci sehnat sedačku u Haasu, který nevylučuje změny v dosavadní jezdecké sestavě.

Pérezův odchod otevírá dveře pro příchod Sebastiana Vettela. Bylo by poměrně pikantní, pokud by to tým potvrdil zrovna o víkendu, ve kterém Ferrari slaví 1000. závod ve formuli 1.

Další článek: Foto: Helma Leclerca pro 1000. závod Ferrari v Mugellu

16:08 | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).
15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.