Sergio Pérez potvrdil odchod z Racing Pointu na konci sezóny

Sergio Pérez potvrdil, že na konci letošní sezóny končí u týmu Racing Point.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Sergio Pérez potvrdil odchod z Racing Pointu na konci sezóny | Foto: Getty Images / Peter Fox

Sergio Pérez debutoval ve formuli 1 v roce 2011 se Sauberem. V roce 2013 jezdil rok za McLaren a od roku 2014 byl u Force Indie. Mexičan sehrál důležitou roli v poslání týmu do insolvence, díky čemuž mohl tým koupit Lawrence Stroll.

Pérez měl pro příští rok platnou smlouvu. Přesto se začaly objevovat spekulace, podle kterých by ho mohl u týmu nahradit Sebastian Vettel. Pérez podobné spekulace odmítal. Ve formuli 1 se ale věci někdy rychlé změní. 

„Všechno má svůj začátek a konec a po sedmi společných letech se můj cyklus s týmem na konci sezóny ukončí,“ uvedl Pérez.

„Trochu to bolí. Vsadil jsem na tým během velmi krušných časů, podařilo se nám překonat překážky a jsem velmi hrdý na záchranu pracovních míst několika mých kolegů v týmu.“

„Zůstanou mi vzpomínky na skvělé okamžiky, které jsme spolu prožili, na přátelství a uspokojení z toho, že jsem vždy odevzdal to nejlepší ze sebe.“

„Nemám plán B. Mým záměrem je pokračovat v závodění zde (ve F1), ale bude to záviset na nalezení projektu, který by mě motivoval k tomu, abych do toho v každém kole dal svých 100 %.“

Pérez uvedl, že bude vždy vděčný Mallyovi, který mu dal před šesti lety šanci. „Stávajícímu vedení Lawrence Strolla přeji do budoucna hodně úspěchů, zejména s projektem Aston Martin.“

Pérez by mohl mít šanci sehnat sedačku u Haasu, který nevylučuje změny v dosavadní jezdecké sestavě.

Pérezův odchod otevírá dveře pro příchod Sebastiana Vettela. Bylo by poměrně pikantní, pokud by to tým potvrdil zrovna o víkendu, ve kterém Ferrari slaví 1000. závod ve formuli 1.

Další článek: Foto: Helma Leclerca pro 1000. závod Ferrari v Mugellu

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00