Sergio Pérez končí u McLarenu

Po pouhém roce spolupráce se McLaren rozhodl propustit mexického závodníka Sergia Péreze ze svých služeb a dát Jensonu Buttonovi nového týmového kolegu v roce 2014. Bude jím Dán Kevin Magnussen.
Sergio Pérez končí u McLarenu

Jednadvacetiletý Kevin Magnussen vyhrál letošní šampionát Světové série Renault 3.5. 

McLaren se podle informací britských novinářů rozhodl pro Magnussena (na obrázku uprostřed). Svou získanou informaci pak publikovali v různých britských médiích. 

Přitom ještě v pondělí při pravidelné telefonní konferenci s novináři McLaren ústy Martina Whitmarshe nechtěl situaci příliš komentovat:

"Faktem je, že v tuto chvíli jsme naše jezdecké složení nepotvrdili, smlouvy nejsou podepsány."

Chytře volená slova přitom nejsou nijak v rozporu s informací, že McLaren se již pro Magnussena rozhodl, byť ještě nemá podepsanou smlouvu. Volba dánského pilota znamená, že Sergio Pérez si bude muset hledat angažmá jinde.

Není bez zajímavosti, že Magnussenův otec Jan, sám bývalý pilot F1 (24 startů) debutoval právě pro McLaren při Velké ceně Pacifiku v roce 1995. McLaren angažuje obvykle zkušené piloty. Dalším debutantem F1, který měl premiéru bez předchozích zkušeností v F1 u McLarenu, byl až v roce 2007 Lewis Hamilton.

Text: Tomáš Richtr

Další článek: Příští rok budou pro Williams závodit Massa a Bottas