Sergej Sirotkin bude v Marrákeši testovat s Mahindrou

Den po druhém závodě aktuální sezóny formule E se v marocké Marrákeši uskuteční také druhé sezónní testy. Těch se mimo jiné zúčastní i bývalý pilot týmu Williams Sergej Sirotkin.
Sergej Sirotkin bude v Marrákeši testovat s Mahindrou

Marocká ePrix je naplánována na sobotu 12. ledna, testování se na stejné trati uskuteční o den později, tedy v neděli 13. ledna.

Sergej Sirotkin si během testů vyzkouší vůz indického týmu Mahidra. Během testů se kromě ruského závodníka s Mahidrou sveze i simulátorový a testovací pilot stáje Sam Dejonghe.

„Formule E je aktuálně jeden z nejrychleji rostoucích šampionátů. Konkurence je zde na velmi vysoké úrovni,“ řekl Sirtokin pro e-racing365.com.

„Automobilky věří, že elektromobilita má velký potenciál do budoucna, a proto do formule E míří stále další. Ve vozech se stále uplatňují nová technická řešení a díky tomu se rapidně zlepšují.“

„Řídil jsem monopost formule E v roce 2016, nyní si ale vyzkouším novou generaci, takže bude zajímavé porovnat si ten rozdíl. Velmi se těším na tuto zajímavou zkušenost s týmem Mahindra Racing.“

Osm pilotek testovalo v Rijádu monoposty formule E

Osm pilotek testovalo v Rijádu monoposty formule E

Z účasti Sergeje Sirotkina v testech má radost i šéf indického týmu Dilbagh Gill.

„Jsem šťastný, že mohu oznámit, že Sergej a Sam budou testovat pro nás během testu nováčků v Marrákeši,“ řekl Gill na adresu Sirotkina a Dejongheho.

„Sergej již ve velmi mladém věku ukázal, jak talentovaný je. Jsem šťastný, že se zapojí do našeho testovacího programu a věřím, že zúročíme jeho zkušenosti.“

Testů se zúčastní i Fittipaldi nebo Tatiana Calderon

Kromě Sirotkina a Dejongheho si různé formule E v Marrákeši otestuje i celá řada dalších zajímavých pilotů.

Audi pro test nováčků angažovalo dlouholetého britského pilota DTM Jamieho Greena a s vozem týmu DS Techeetah se po testech v Rijádu již podruhé sveze Kolumbijka Tatiana Calderon. Tu pro testování u DS Techeetah doplní ještě testovací pilot týmu James Rossiter, který je známý díky svému působení v japonských Super GT.

U týmu Jaguar do testů nastoupí Pietro Fittipaldi. Mladý Brazilec a vnuk legendárního Emersona si formuli E vyzkouší poprvé v kariéře.

„Myslím, že formule E je nyní pro mnoho jezdců hodně zajímavá, a to hlavně díky množství automobilek, které do ní přicházejí,“ řekl šampion formule V8 3.5 ze sezóny 2017.

S týmem NIO bude poté opět testovat mladá jezdkyně Jamie Chadwick, která se s monopostem zmíněné stáje svezla již v Rijádu. Britská závodnice dokázala v loňském roce vyhrát závod britské formule 3.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Problém pro Red Bull? Honda ukončila spolupráci s AVL

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00