Sepang shání peníze na rekonstrukci, okruh je ve špatném stavu

Okruhu v malajsijském Sepangu je jen jedenáct let, přesto se objevily první vážnější technické problémy. Nyní je třeba sehnat peníze na rekonstrukci, která trať vrátí na vysokou úroveň.

"Po třech nebo čtyřech letech se přestal okruh dobře udržovat," přiznal šéf okruhu Razlan Razali pro AFP. "Na tribunách a v paddocku jsou místa, kam při bouřkách zatéká. Také bývají problémy s elektrikou, nastávají výpadky."

Náklady na rekonstrukci odhadl Razali na zhruba 55 miliónů dolarů, pomoc bude hledat u vlády. Do kalendáře formule 1 neustále přibývají nové okruhy a Sepang se chce přiblížit alespoň těm novějším.

"Musíme se vyrovnat Bahrajnu a Šanghaji," řekl Razali. "Nemám obavy, že by Malajsie ztratila diváky formule 1. Větší starost mi dělá kvalita služeb a generování dodatečných příjmů." Malajsijci zvažují rozšíření okruhu o jezdeckou akademii, hotel, či výrobnu dílů pro automobilový průmysl.

Další článek: Red Bull zvolil pro návrat do Británie strategii pěti zastávek

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.