Sepang shání peníze na rekonstrukci, okruh je ve špatném stavu

Okruhu v malajsijském Sepangu je jen jedenáct let, přesto se objevily první vážnější technické problémy. Nyní je třeba sehnat peníze na rekonstrukci, která trať vrátí na vysokou úroveň.

"Po třech nebo čtyřech letech se přestal okruh dobře udržovat," přiznal šéf okruhu Razlan Razali pro AFP. "Na tribunách a v paddocku jsou místa, kam při bouřkách zatéká. Také bývají problémy s elektrikou, nastávají výpadky."

Náklady na rekonstrukci odhadl Razali na zhruba 55 miliónů dolarů, pomoc bude hledat u vlády. Do kalendáře formule 1 neustále přibývají nové okruhy a Sepang se chce přiblížit alespoň těm novějším.

"Musíme se vyrovnat Bahrajnu a Šanghaji," řekl Razali. "Nemám obavy, že by Malajsie ztratila diváky formule 1. Větší starost mi dělá kvalita služeb a generování dodatečných příjmů." Malajsijci zvažují rozšíření okruhu o jezdeckou akademii, hotel, či výrobnu dílů pro automobilový průmysl.

Další článek: Red Bull zvolil pro návrat do Británie strategii pěti zastávek

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.