Sepang prochází rekonstrukcí, poslední zatáčka zpomalí

Sepang prochází rekonstrukcí, poslední zatáčka zpomalí

Hlavním cílem úprav je zlepšení odtoku vody při místních lijácích.

Okruh Sepang v Malajsii prochází stavebními úpravami. Před letošní velkou cenou, která se přesunula na říjnové datum, dochází k výměně povrchu na řadě míst.

Větší změny se dočká poslední zatáčka okruhu, spojující dvě téměř rovnoběžné hlavní rovinky. Její profil sice zůstane prakticky zachován, zatáčka však bude pomalejší než v minulosti.

Cílem úprav je zlepšit odtékání vody, neboť tu v minulosti jezdci během deště měli problém s jejím hromaděním a přeléváním přes trať. Poslední zatáčka tak dostane jiný sklon a nájezdový obrubník, což bude znamenat pomalejší průjezd.

Upravený povrch dostanou zatáčky 1, 2, 4, 5, 7, 8, 9, 12 a 15. Kromě toho se v zatáčkách 1, 4, 9, 12 a 15 pracuje na zlepšení odtoku vody, obrubnících a únikových zónách.

Sepang hostí Velkou cenu Malajsie formule 1 bez větších změn od roku 1999. Úpravy jsou nyní prováděny po konzultaci s FIA a FIM (Mezinárodní motocyklová federace), její inspekce trati proběhne před závodem Světových superbiků 15. května.

Představitelé okruhu minulý týden oznámili, že od 15. února, kdy byla trať uzavřena, proběhla již více než polovina hlavních prací.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Doporučujeme

Články odjinud