Senna z nejisté budoucnosti nervózní není, věří v setrvání u Williamsu

Bruno Senna by se mohl příští rok znovu ocitnout bez závodní sedačky, ale nejistotu si nepřipouští, aby se mohl soustředit na závody a svými výkony přesvědčit Williams.
Senna z nejisté budoucnosti nervózní není, věří v setrvání u Williamsu

Senna u Williamsu nahradil krajana Barrichella na konci loňského roku, ale vedení stáje neví, jak s ním naložit dál. "Pokud začnete moc přemýšlet nad tím, že nemáte vyřešený příští rok, tak se vystavíte příliš velkému tlaku při jezdění a nepůjde vám to moc dobře," cituje brazilského pilota Autosport.

Hlavním cílem synovce legendárního Ayrtona jsou proto výsledky na okruzích. Je přesvědčený, že si jejich prostřednictvím může zajistit místo na příští rok.

"Jsem soustředěný na to, abych se stal nepostradatelným a závodil co nejlépe. Není to o zlepšení jedné věci nebo o jednom dobrém výsledku. Vždy jde o mnoho věcí."

Senna letos doposud bodoval v sedmi závodech, zatímco jeho kolega Maldonado jen ve třech. Bodů má ale méně, protože Venezuelan jich bral hodně za vítězství ve Španělsku. Brazilec samozřejmě doufá, že sedmibodovou ztrátu ve zbývajících čtyřech závodech dožene.

Přiznal však, že mu práci hodně stěžuje půjčování vozu Valtterimu Bottasovi v prvních trénincích. "Nikdy jsem neočekával, že to bude bez prvního tréninku tak těžké, protože dokud se to nestane vám, nechápete, jaké problémy to může působit," vysvětloval.

"Ale jistě, na výběr jsem moc neměl. Musel jsem to akceptovat, sázka na Williams pro mě byla dobrá a to riziko jsem podstoupil."

Williamsu proto naznačil, že pokud má příští rok pokračovat, jen velmi těžko by znovu akceptoval povinnost uvolňovat v pátek místo třetímu jezdci.

Diskuze (48) Další článek: David Coulthard po víkendu definitivně ukončí kariéru