Senna věří, že navzdory nezkušenosti dokáže Williamsu pomáhat s vývojem

Williams se zřekl zkušeností Rubense Barrichella a angažoval Bruna Sennu. Ten má na kontě jen 26 Grand Prix, ale věří, že svého staršího krajana dokáže alespoň částečně nahradit.
Senna věří, že navzdory nezkušenosti dokáže Williamsu pomáhat s vývojem

Barrichello patří ve formuli 1 mezi nejlepší jezdce v oblasti technické zpětné vazby a navazujícího vývoje vozu. Jeho vynucený odchod znamená pro Williams nutnost spolehnout se na nezkušeného Sennu a Maldonada.

Senna je ale přesvědčený, že pro dobrou práci ve vývoji nejsou dlouholeté zkušenosti nutnou podmínkou úspěchu. "Nepatřím na startovním roštu mezi nejzkušenější," uznal v rozhovoru pro Autosport. "Tato schopnost (vyvíjet auto) nepřichází jen se zkušenostmi, ale také s dobrým citem a technickými znalostmi."

"Při práci s velmi dobrými inženýry, kteří jsou velmi motivovaní, bychom měli být schopní dokázat, co tým potřebuje. Adam (Parr - šéf Williamsu) mi dal jasně najevo, že tohle bude jedním z mých úkolů. I během těch několika málo závodů, které jsem loni odjel pro Renault, jsem se vždy snažil přispět k vývoji a bylo to zajímavé učení. Chvílemi to šlo dobře, jindy hůř, ale ukázali jsme dobrý potenciál a zkušenosti získané s tímto týmem jsou pro mě cenné."

Williams si Sennu podle svých slov důkladně vyzkoušel v simulátoru, tělocvičně i na trati, takže domněnka, že brazilský jezdec dokáže pomáhat při vývoji, je podložena výsledky těchto testů. Senna bude v každém případě muset svoji cenu letos dokázat, jinak by pro něj mohla kariéra ve formuli 1 definitivně skončit.

"Dlouho jsem se snažil získat tuto pořádnou příležitost na celou sezónu a bylo to těžké," přiznal. "Tým ve mně objevil potenciál, což je příjemné povzbuzení, a teď nastal čas, abych měl výsledky na trati."

"Pro mě je to nejdůležitější sezóna kariéry. Jsem si jistý, že mi tým dá šanci ukázat, co dokážu, a já musím udělat vše, co je v mých silách, abych měl výsledky. Tohle bude první ´normální´ rok mé kariéry ve formuli 1."

Senna ve formuli 1 debutoval v roce 2010 u týmu HRT, který se zmítal v potížích. Kromě Velké Británie odjel všechny závody. Loni pak působil jako záložník Renaultu, než byl tímto týmem povýšen na závodního jezdce před GP Belgie.

Další článek: Letošní rok bude rozhodující pro vývoj mé kariéry, míní di Resta

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen