Senna věří, že navzdory nezkušenosti dokáže Williamsu pomáhat s vývojem

Williams se zřekl zkušeností Rubense Barrichella a angažoval Bruna Sennu. Ten má na kontě jen 26 Grand Prix, ale věří, že svého staršího krajana dokáže alespoň částečně nahradit.
Senna věří, že navzdory nezkušenosti dokáže Williamsu pomáhat s vývojem

Barrichello patří ve formuli 1 mezi nejlepší jezdce v oblasti technické zpětné vazby a navazujícího vývoje vozu. Jeho vynucený odchod znamená pro Williams nutnost spolehnout se na nezkušeného Sennu a Maldonada.

Senna je ale přesvědčený, že pro dobrou práci ve vývoji nejsou dlouholeté zkušenosti nutnou podmínkou úspěchu. "Nepatřím na startovním roštu mezi nejzkušenější," uznal v rozhovoru pro Autosport. "Tato schopnost (vyvíjet auto) nepřichází jen se zkušenostmi, ale také s dobrým citem a technickými znalostmi."

"Při práci s velmi dobrými inženýry, kteří jsou velmi motivovaní, bychom měli být schopní dokázat, co tým potřebuje. Adam (Parr - šéf Williamsu) mi dal jasně najevo, že tohle bude jedním z mých úkolů. I během těch několika málo závodů, které jsem loni odjel pro Renault, jsem se vždy snažil přispět k vývoji a bylo to zajímavé učení. Chvílemi to šlo dobře, jindy hůř, ale ukázali jsme dobrý potenciál a zkušenosti získané s tímto týmem jsou pro mě cenné."

Williams si Sennu podle svých slov důkladně vyzkoušel v simulátoru, tělocvičně i na trati, takže domněnka, že brazilský jezdec dokáže pomáhat při vývoji, je podložena výsledky těchto testů. Senna bude v každém případě muset svoji cenu letos dokázat, jinak by pro něj mohla kariéra ve formuli 1 definitivně skončit.

"Dlouho jsem se snažil získat tuto pořádnou příležitost na celou sezónu a bylo to těžké," přiznal. "Tým ve mně objevil potenciál, což je příjemné povzbuzení, a teď nastal čas, abych měl výsledky na trati."

"Pro mě je to nejdůležitější sezóna kariéry. Jsem si jistý, že mi tým dá šanci ukázat, co dokážu, a já musím udělat vše, co je v mých silách, abych měl výsledky. Tohle bude první ´normální´ rok mé kariéry ve formuli 1."

Senna ve formuli 1 debutoval v roce 2010 u týmu HRT, který se zmítal v potížích. Kromě Velké Británie odjel všechny závody. Loni pak působil jako záložník Renaultu, než byl tímto týmem povýšen na závodního jezdce před GP Belgie.

Další článek: Letošní rok bude rozhodující pro vývoj mé kariéry, míní di Resta

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10