Senna tušil, že u Williamsu vydrží jen rok

Bruno Senna není naštvaný na Williams, že ho propustil z role závodního jezdce. Je vděčný za příležitost, Bottasův nástup očekával.
Senna tušil, že u Williamsu vydrží jen rok

Senna přišel do Grove pro letošní sezónu na místo Rubense Barrichella. "Od začátku mého programu u Willamsu jsem akceptoval, že musím v patnácti pátcích sdílet vůz s Valtterim Bottasem jako součást jeho příprav na pravděpodobný debut v roce 2013," přiznal Brazilec.

Senna mohl alespoň odjet všechny Grand Prix, což se mu nepodařilo předtím u HRT ani u Renaultu.

"Je pro mě velkým potěšením, že jsem byl ten jezdec týmu, který bodoval pravidelněji, a že jsem mohl ukázat svoji rychlost ve všech 20 závodech. Hodně jsem se naučil a v průběhu sezóny jsem se podstatně zlepšil."

"Zatím jsem měl poměrně krátkou kariéru, ale mám pocit, že jsem za těch pár let ušel dlouho cestu. Letos jsem dosáhl několika úspěchů, jako je nejrychlejší kolo belgické GP, na mém nejoblíbenějším okruhu, bodoval jsem pravidelně a v závodech jsem postupoval o hodně pozic dopředu."

"Pravidelné závodění v první desítce určitě je krokem vpřed v mé relativně krátké kariéře a umožnilo mi to zlepšit mé závodnické dovednosti. Práce v tak soutěživém a nápomocném týmu, jako je Williams, mě dobře připravila na další krok v mé kariéře."

Jaký krok to bude, oznámí Senna později.

Další článek: Williams potvrdil pro rok 2013 Maldonada a Bottase

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.