Senna potvrdil jednání s Williamsem

Bruno Senna se nevzdal naděje na závodní sedačku v příštím roce. Mimo jiné jedná i s týmem Williams. Jména dalších neprozradil.
Senna potvrdil jednání s Williamsem

Senna loni závodil téměř celou sezónu pro HRT a letos polovinu roku pro Renault, ale nyní je znovu bez místa. Byl by ochoten být znovu třetím pilotem, ale chtěl by při tom jezdit v pátečních trénincích. Ideálem ale pochopitelně zůstává účast v závodech.

"Samozřejmě tvrdě pracuji, abych našel to nejlepší řešení, ale zatím není nic jisté," řekl pro GPUpdate. "Ještě je třeba udělat hodně práce, doufejme, že získám dobrou sedačku.

V uplynulých dnech se začala šířit zpráva, že byl Senna spatřen na návštěvě týmu Williams v Grove. Brazilec to potvrdil. "Jsme v kontaktu s nimi a s několika dalšími týmy," uvedl.

Pokud by nesehnal místo závodního pilota, být třetím jezdcem bez účasti v trénincích by podle něj nemělo smysl. Williams zatím potvrdil, že pro něj bude pokračovat Pastor Maldonado. O Barrichellovo místo usiluje kromě Senny také Adrian Sutil. Ještě jedna volná sedačka je také u týmu HRT.

Další článek: Montezemolo: Alonso je pořád nejlepší, s Hamiltonem ho nikdy nespojíme

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen