Senna: Ostatním budeme na trati asi překážet, ale s tím se nedá nic dělat

Vůz týmu HRT bude s velkou pravděpodobností nejpomalejší ze všech, na špičku by mohl ztrácet až sedm sekund. Bruno Senna přiznává, že situace na trati nebude ideální, ale dá se podle něj bezpečně zvládnout.

"Starosti mi to dělat nemůže, protože je dáno, že budeme pomalejší než auta vpředu, to je jisté, ale musíme dělat to, co potřebujeme," uvedl brazilský pilot. "Nemůžeme si dělat starosti s tím, co si myslí ostatní. Takové jsou podmínky, kterým čelíme. Pro nás už je vítězství, že tu vůbec jsme. Jistě, pokud budeme mít problémy, pokud způsobíme problémy, nebude to úmyslně, takže takové jsou podmínky. Ale stejně si nemyslím, že budeme jediný tým, který ztrácí."

Senna tuší, že ostatním pilotům nebude příjemné, když budou muset mnohem pomalejší vozy HRT objíždět. "Bude jim to vadit, jsem si jistý, že jezdci v rychlejších autech budou naštvaní, když před sebou uvidí pomalejší auto," přiznal. "Lidé by si měli uvědomit, že nemusí vždy být ve stejné pozici jako teď. Někdy nebudou předjíždět, ale budou předjížděni, takže je to otázka respektu a uvolnění místa."

Na základě zkušeností z vytrvalostních závodů se ale Brazilec domnívá, že spolu můžou závodit na jedné trati různě rychlá auta. "Závodil jsem v sérii Le Mans a tam jsou vozy, které od sebe dělí dvě až dvacet sekund na kolo. Je možné zvládnout takový provoz v rychlejším autě. Hlavně je třeba, aby všichni jezdci k sobě chovali vzájemný respekt, určitě o tom budeme diskutovat na poradě. Není to problém."

Monopost španělského týmu vyjede na trať poprvé až v prvním volném tréninku, takže se pro něj bude jednat o první test. "Plán je takový, že vyjedeme v pátek, provedeme shakedown, zaváděcí kolo, vrátíme se, podíváme se, jestli něco nehoří, jestli někde něco neteče, podíváme se na druhé auto a tohle vše párkrát zopakujeme, zkontrolujeme elektroniku," vysvětloval Senna. "Takže ta první hodina a půl bude určitě klidná, pojedeme jen krátké jízdy, budeme všechno kontrolovat. Musíme zvládnout za pár hodin to, co ostatní týmy za několik dní, ale s tím jsme počítali."

Další článek: Přečtěte si předsezónní speciál magazínu F1sports

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen