Senna nelituje své stávající situace

Ačkoli přišel o závodní místo v týmu Lotus pro rok 2012, podle vlastních slov je na tom Bruno Senna lépe, než vloni touto dobou. Na angažmá pro příští rok nadále pracuje.
Senna nelituje své stávající situace

Bruno Senna a jeho kolega Vitalij Petrov museli uvolnit místo Romainu Grosjeanovi a Kimimu Räikkönenovi. Senna však necítí vůči týmu hořkost a naopak děkuje za šanci, kterou dostal.

Senna počínaje Velkou cenou Belgie 2011 vystřídal Nicka Heidfelda.

"Tihle kluci mi dali šanci být v daleko lepší situace než vloni touto dobou," řekl Bruno Senna, který v úterý 14. prosince uvede v Praze kino projekci dokumentu o jeho strýci Ayrtonu Sennovi. "Dostal jsem šanci v některých situacích ukázat, co dokážu, že mám rychlost. Že dokážu ve formuli 1 dosáhnout dobrých výsledků a už se těším na příští rok.

Belgie byla dobrá, v Monze jsem získal první body, v Singauru se mi vedlo dobře v porovnání s týmovým kolegou a v Brazílii se nám povedla kvalifikace - to bylo skvělé a byli jsme rychlí.

Startovat v domácím závodě bylo super. Je to úplně jiný zážitek, když na vás fanoušci mávají a vy chcete v domácím závodě uspět. 

Ve formuli 1 jsou léta, ve kterých se mění hodně závodníků, pak to zase stojí. Jsem rád, že další dostali šanci. Je potřeba, aby další mladíci dostali ve formuli 1 šanci. Aby to trochu - řekněme - oživili. 

Na příští sezoně dále pracuji. Ale vypadá to lépe než vloni. Doufám, že budu mít nějaké dobré zprávy. 

Je těžké říci, co se stane, ale v mém srdci je to vždy Lotus."

Další článek: Sebastian Vettel si vyzvedl svůj pohár mistra světa

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen