Senna: Na rozdíl od ostatních týmů po mně Campos nechtěl peníze

Brazilec jednal téměř s celým startovním polem.
Tým Campos Meta včera oficiálně představil Bruna Sennu jako svého závodního jezdce pro sezónu 2010. Synovci slavného Ayrtona se konečně podaří vstoupit do formule 1, ale jak přiznal, neměl to snadné. Téměř všichni chtěli, aby za závodní sedačku platil.

"Jednal jsem se všemi týmy, kromě Ferrari. Všichni chtěli alespoň pět miliónů eur, aby se mnou podepsali," uvedl Senna pro brazilský magazín Veja.

"Dohodl jsem se s Camposem, protože se mnou podepsali, i když žádné peníze nepřinesu. Byla to jediná nabídka bez nutnosti přivést sponzory."

Brazilec tedy za své místo ve formuli 1 platit nebude, ale také nebude placen ze strany týmu.

"Nedostanu zaplaceno nic, ani cent," řekl. "Ale smím mít své vlastní sponzory a příjmy od nich."

Senna přiznal, že mu pomohlo jeho legendární příjmení. "Určitě. Spoléhají na mé slavné jméno, že jim pomůže získat sponzory pro tým. Proto nemusím platit. Jméno Senna přitáhne pozornost k závodům a zviditelní společnosti, které nás podporují."

Jednání s Camposem trvalo několik dní, Sennova smlouva má 60 stran. "Říká, co všechno můžu a nesmím dělat. Téměř vše je důvěrné, ale jen pro ilustraci, mám zákaz lyžování a windsurfingu. Obecně jsou zakázané všechny sporty. Můžu boxovat, ale jen v rámci fyzické přípravy," dodal.

Ve voze formule 1 strávil Senna doposud jen dva dny v rámci testů pro Hondu. V sezóně 2010 se chce především učit a zatím si netroufá odhadovat, jak dobrý monopost F1 postaví Campos.

Tým zatím neprozradil, koho posadí do druhého vozu. "Chci někoho velmi pomalého a velmi zkušeného, abych se od něj učil," vtipkoval na téma týmového kolegy Senna. "Teď vážně, chtěl bych někoho, kdo dokáže pomoci s vývojem vozu, kdo přinese zkušenosti, abychom vůz měli připravený co nejdříve."
Další článek: Cosworth nepochybuje o připravenosti nových týmů

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna