Senna: Na rozdíl od ostatních týmů po mně Campos nechtěl peníze

Brazilec jednal téměř s celým startovním polem.
Tým Campos Meta včera oficiálně představil Bruna Sennu jako svého závodního jezdce pro sezónu 2010. Synovci slavného Ayrtona se konečně podaří vstoupit do formule 1, ale jak přiznal, neměl to snadné. Téměř všichni chtěli, aby za závodní sedačku platil.

"Jednal jsem se všemi týmy, kromě Ferrari. Všichni chtěli alespoň pět miliónů eur, aby se mnou podepsali," uvedl Senna pro brazilský magazín Veja.

"Dohodl jsem se s Camposem, protože se mnou podepsali, i když žádné peníze nepřinesu. Byla to jediná nabídka bez nutnosti přivést sponzory."

Brazilec tedy za své místo ve formuli 1 platit nebude, ale také nebude placen ze strany týmu.

"Nedostanu zaplaceno nic, ani cent," řekl. "Ale smím mít své vlastní sponzory a příjmy od nich."

Senna přiznal, že mu pomohlo jeho legendární příjmení. "Určitě. Spoléhají na mé slavné jméno, že jim pomůže získat sponzory pro tým. Proto nemusím platit. Jméno Senna přitáhne pozornost k závodům a zviditelní společnosti, které nás podporují."

Jednání s Camposem trvalo několik dní, Sennova smlouva má 60 stran. "Říká, co všechno můžu a nesmím dělat. Téměř vše je důvěrné, ale jen pro ilustraci, mám zákaz lyžování a windsurfingu. Obecně jsou zakázané všechny sporty. Můžu boxovat, ale jen v rámci fyzické přípravy," dodal.

Ve voze formule 1 strávil Senna doposud jen dva dny v rámci testů pro Hondu. V sezóně 2010 se chce především učit a zatím si netroufá odhadovat, jak dobrý monopost F1 postaví Campos.

Tým zatím neprozradil, koho posadí do druhého vozu. "Chci někoho velmi pomalého a velmi zkušeného, abych se od něj učil," vtipkoval na téma týmového kolegy Senna. "Teď vážně, chtěl bych někoho, kdo dokáže pomoci s vývojem vozu, kdo přinese zkušenosti, abychom vůz měli připravený co nejdříve."
Další článek: Cosworth nepochybuje o připravenosti nových týmů

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.