Senna mezi kandidáty na závodní sedačku u Renaultu nepatří

Bruno Senna sice v Jerezu testoval pro Renault, ale nikoliv proto, aby tým vyhodnotil jeho schopnosti jako potenciálního náhradníka za Roberta Kubicu.
Senna mezi kandidáty na závodní sedačku u Renaultu nepatří

"Ve voze jsem strávil jen jeden den a bylo to dobré, ale na přípravy potřebujete mnohem víc. Oni potřebují jezdce, který je na to připravený," uvedl Senna pro Telegraph. "Nebyla to zkouška. Za nešťastných okolností jsem dostal skvělou příležitost jezdit ve voze a pracovat pro tým."

"Vzhledem k tomu, že jsem tu jen tři týdny, byla to skvělá příležitost získat zkušenosti s vozem a týmem. Byl to můj teprve druhý test ve formuli 1. Ale tým ví, co potřebuje, a je na něm, co udělá."

Senna sice závodil ve formuli 1 téměř celou loňskou sezónu, ale kvůli finančním problémům se jeho tým HRT vůbec nezúčastnil předsezónních testů. Předchozí zkušenosti z testů měl tedy jen z roku 2008, kdy usedl do monopostu Hondy.

Favoritem na místo náhradníka Roberta Kubici je Nick Heidfeld, který jezdil v Jerezu pro Renault v sobotu.

Další článek: Paradox formule 1: Někteří investoři nechtějí být vidět

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.