Senna má počínaje Velkou cenou Belgie nahradit Heidfelda

Podle informací britské BBC by jezdecká sestava Renaultu do konce sezony měla mít podobu Vitalij Petrov - Bruno Senna. Tým Lotus Renault se k Heidfeldovi v poslední době stavěl velmi kriticky.
Senna má počínaje Velkou cenou Belgie nahradit Heidfelda

Synovci legendárního Ayrtona Senny má kromě jiného k závodní sedačce pomoci také fakt, že s sebou přináší nezanedbatelnou sponzorskou podporu. Nick Heidfeld je naproti tomu jezdcem, který od Renaultu pobírá plat.

Senna má za sebou osmnáct závodů ve formuli 1. Všechny absolvoval v minulé sezoně, a to v barvách týmu HRT. Jelikož si pro letošek nenašel závodní sedačku, spokojil se s pozicí testovacího jezdce u Renaultu s vidinou možného budoucího angažmá. Šanci vycítil v době, kdy Robert Kubica utrpěl závažnou nehodu při závodech rally a jeho účast v letošní sezoně byla vyloučena. Tehdy však Renault sáhl po zkušenostech a na Kubicovo místo dosadil volného Nicka Heidfelda.

Na Heidfeldovu hlavu se však v poslední době ze strany vedení týmu snášela kritika. Eddie Jordan, jenž v současnosti pracuje právě pro britskou televizi BBC, to považuje za součást zákulisní hry, která má za cíl otřást Heidfeldovým sebevědomím a oslabit jeho pozici v týmu, případně přímo zajistit Heidfeldův dobrovolný odchod.

Je pravdou, že Heidfeld do Renaultu vstupoval s tím, že se měl stát lídrem týmu. Bodově je na tom však s Vitalijem Petrovem velice podobně. Oba získali po jednom umístění na stupních vítězů. Heidfeld má celkově 34 bodů a je v průběžném hodnocení osmý, Petrov má o dva bodíky méně a v tabulce jezdců je o jednu pozici za svým dosavadním týmovým kolegou.

Další článek: FIA zakázala používání DRS v Eau Rouge

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.