Senna má počínaje Velkou cenou Belgie nahradit Heidfelda

Podle informací britské BBC by jezdecká sestava Renaultu do konce sezony měla mít podobu Vitalij Petrov - Bruno Senna. Tým Lotus Renault se k Heidfeldovi v poslední době stavěl velmi kriticky.
Senna má počínaje Velkou cenou Belgie nahradit Heidfelda

Synovci legendárního Ayrtona Senny má kromě jiného k závodní sedačce pomoci také fakt, že s sebou přináší nezanedbatelnou sponzorskou podporu. Nick Heidfeld je naproti tomu jezdcem, který od Renaultu pobírá plat.

Senna má za sebou osmnáct závodů ve formuli 1. Všechny absolvoval v minulé sezoně, a to v barvách týmu HRT. Jelikož si pro letošek nenašel závodní sedačku, spokojil se s pozicí testovacího jezdce u Renaultu s vidinou možného budoucího angažmá. Šanci vycítil v době, kdy Robert Kubica utrpěl závažnou nehodu při závodech rally a jeho účast v letošní sezoně byla vyloučena. Tehdy však Renault sáhl po zkušenostech a na Kubicovo místo dosadil volného Nicka Heidfelda.

Na Heidfeldovu hlavu se však v poslední době ze strany vedení týmu snášela kritika. Eddie Jordan, jenž v současnosti pracuje právě pro britskou televizi BBC, to považuje za součást zákulisní hry, která má za cíl otřást Heidfeldovým sebevědomím a oslabit jeho pozici v týmu, případně přímo zajistit Heidfeldův dobrovolný odchod.

Je pravdou, že Heidfeld do Renaultu vstupoval s tím, že se měl stát lídrem týmu. Bodově je na tom však s Vitalijem Petrovem velice podobně. Oba získali po jednom umístění na stupních vítězů. Heidfeld má celkově 34 bodů a je v průběžném hodnocení osmý, Petrov má o dva bodíky méně a v tabulce jezdců je o jednu pozici za svým dosavadním týmovým kolegou.

Další článek: FIA zakázala používání DRS v Eau Rouge

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen