Senna: Bral bych roli třetího pilota jen s možností jezdit v pátek

Bruno Senna chce i nadále závodit ve formuli 1, ale pokud se mu to nepodaří, akceptoval by návrat na pozici třetího jezdce.
Senna: Bral bych roli třetího pilota jen s možností jezdit v pátek

Senna debutoval ve formuli 1 loni s týmem HRT, v jehož barvách absolvoval téměř celou sezónu. Pro letošní rok závodní místo nesehnal, a tak se spokojil s rolí třetího jezdce Renaultu. To mu nakonec vyneslo závodní sedačku v polovině sezóny na místě Nicka Heidfelda.

Teď Brazilec čelí podobné situaci jako loni. "Abych vzal místo třetího jezdce, muselo by to být podobné, jako letos měli někteří ostatní s jezděním v pátek," uvedl pro Autosport. "To vám umožňuje být aktivní a dělat něco pro tým. Muselo by to být se správným týmem, ale možnost to je."

Takové podmínky ale zřejmě nebude moci získat u Renaultu, který potřebuje dát co nejvíce času na trati svým závodním jezdcům Räikkönenovi a Grosjeanovi, protože se oba vrací do Grand Prix po dvouleté přestávce.

"Pořád je tu šance," řekl Senna o Renaultu. "Stále mám dobré vztahy s inženýry a všemi ostatními v týmu. Ale musíme projednat podmínky a podívat se, jaké jsou ostatní možnosti na trhu."

Šéf týmu Eric Boullier by si dokázal představit setrvání brazilského jezdce, ale účast v trénincích není jistá. "Bruno je možnost, pokud si nenajde místo jinde. Má velmi dobrou technickou zpětnou vazbu. Museli bychom zjistit, jestli by mohl odjet některé pátky. Ale je třeba najít kompromis, protože máme dva jezdce, pro které jsou současná pravidla nová."

Další článek: Odchod z Ferrari by byl krokem zpět, shodují se Alonso a Massa

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
19:06 | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00