Senna a Clark se při pomyšlení na umělý déšť obrací v hrobech, říká Webber

Nápad Bernieho Ecclestona dramatizovat závody umělým deštěm se mezi účastníky formule 1 setkává s odmítavými postoji.
Senna a Clark se při pomyšlení na umělý déšť obrací v hrobech, říká Webber

"Ne a ne," odpověděl Mark Webber na otázku BBC, zda formule 1 potřebuje taková opatření a zda s nimi souhlasí. "Nebyl by to nejsofistikovanější způsob, jak udělat podívanou zábavnější."

Australan nepopírá, že mokrá trať dokáže závody zdramatizovat, nesmí však docházet k umělému ovlivňování. "Když je proměnlivé počasí, může to být více vzrušující, tak to bývá," uznal. "Ale vzpomeňte na Jimmyho Clarka, Jackieho Stewarta, Sennu a další mistry na mokru. Jackie je pořád mezi námi, ale ti další dva by se při pomyšlení na zavlažovače a hadice kolem trati obraceli v hrobě."

Nesouhlasně se ke skrápění tratě během závodů staví také ředitel týmu Mercedes Nick Fry. "Myslím, že se Bernie snaží předkládat zábavné nápady, ale formule 1 je o zápolení s podmínkami, které v danou dobu nastanou. A hraní si s těmito podmínkami podle mě neodpovídá podstatě formule 1."

"Krása formule 1 je její velká rozmanitost. Máme závody večer, přes den a v době mezi tím. Nemyslím, že by kdokoliv mohl říct, že byl loňský ročník nudný. Byl úžasný a jsem si jistý, že letošní sezóna bude ještě lepší."

Diskuze (65) Další článek: Webbera žádný jiný tým neláká, snad jen trochu Ferrari
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10