Sen Valtteriho Bottase je zřejmý - stát se jednou mistrem světa

Finský mladík se po letech strávených jako testovací jezdec dokázal prosadit na post závodního jezdce týmu Williams.
Sen Valtteriho Bottase je zřejmý - stát se jednou mistrem světa

Od Bottase si Frank Williams hodně slibuje. Na adresu rodáka z Nastoly dokonce řekl, že se jedná o jednoho z nejtalentovanějších jezdců, se kterými kdy spolupracoval. Třiadvacetiletý pilot je součástí týmu Williams F1 už tři roky, ve kterých sbíral zkušenosti od starších jezdců, Nica Hülkenberga, Pastora Maldonada, Bruna Senny, ale i Rubense Barrichella. Před několika měsíci se Frank Williams rozhodl, že Bottas vyzrál dostatečně na to, aby dostal šanci v závodech. 

"Mým současným cílem je být v budoucnosti ve formuli 1 úspěšný. Vážně moc toužím soupeřit s nejlepšími piloty na světě. Chtěl bych, aby se mi dařilo a mým snem je stát se jednou mistrem světa. Příští rok ale samozřejmě bude o učení se, nabírání rychlosti, vyhýbání se chybám a získávání bodů. Vím, a tým to ví též, že jakmile najedu dostatek kilometrů, můžu dosáhnout dobrých věcí," řekl Bottas.

Mezi Bottasovy největší úspěchy patří titul ve formuli Renault 2.0, třetí místo v euroserii formule 3 a titul v GP3 z minulého roku.

Diskuze (53) Další článek: Alex Zanardi - vítězství vůle nad osudem
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00