Sen o titulu je blíž než kdy předtím, věří Barrichello

Navzdory přestupu z mistrovského týmu Brawn do Williamsu se Rubens Barrichello domnívá, že má letos největší šance na zisk vysněného titulu mistra světa za celou svojí rekordně dlouhou kariéru.

"Je sranda, jak to v životě chodí," řekl Brazilec. "Po pěti letech ve formuli 1 bych možná býval řekl, že tohle (angažmá u Williamsu) bude těžké a že nevím, jestli to chci udělat. Ale po tak dlouhé době jsem stále velmi hladový."

"Sen stát se mistrem světa je blíž než kdy předtím. Zůstávám nohama na zemi a tvrdě pracuji, abych byl úspěšný."

Úkol má Barrichello těžký, protože Williams nepatřil v posledních letech mezi top týmy, navíc před letošní sezónou změnil dodavatele motorů a vrátil se ke Cosworthu. Brazilský pilot se proto snaží všechny lidi kolem sebe hnát vpřed.

"Továrnu Williamsu jsem navštívil už několikrát, takže je dobré zajít ke Cosworthu a seznámit se s jejich záměry," uvedl. "U Cosworthu se také dějí dobré věci. Nejsou tu jen proto, aby se jim dařilo, ale také chtějí vyhrávat."

"Je dobré získat technické informace, ale také je třeba lidi povzbudit a říct jim, že za nimi všichni stojíme. Vyhráváme i prohráváme společně. Pouhými telefonáty nic nezískáte, je třeba být přímo na místě. Je to příjemné, já v současnosti kempuji se svým karavanem u továrny Williamsu."

"Jsem tam na tři dny, abych se naučil jména všech lidí. Je to opravdu příjemné a užívám si to, je to moje motivace."

Diskuze (36) Další článek: Haug: Schumacher nepotřebuje status týmové jedničky, aby vyhrával
14:40 | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10