Sen o titulu je blíž než kdy předtím, věří Barrichello

Navzdory přestupu z mistrovského týmu Brawn do Williamsu se Rubens Barrichello domnívá, že má letos největší šance na zisk vysněného titulu mistra světa za celou svojí rekordně dlouhou kariéru.

"Je sranda, jak to v životě chodí," řekl Brazilec. "Po pěti letech ve formuli 1 bych možná býval řekl, že tohle (angažmá u Williamsu) bude těžké a že nevím, jestli to chci udělat. Ale po tak dlouhé době jsem stále velmi hladový."

"Sen stát se mistrem světa je blíž než kdy předtím. Zůstávám nohama na zemi a tvrdě pracuji, abych byl úspěšný."

Úkol má Barrichello těžký, protože Williams nepatřil v posledních letech mezi top týmy, navíc před letošní sezónou změnil dodavatele motorů a vrátil se ke Cosworthu. Brazilský pilot se proto snaží všechny lidi kolem sebe hnát vpřed.

"Továrnu Williamsu jsem navštívil už několikrát, takže je dobré zajít ke Cosworthu a seznámit se s jejich záměry," uvedl. "U Cosworthu se také dějí dobré věci. Nejsou tu jen proto, aby se jim dařilo, ale také chtějí vyhrávat."

"Je dobré získat technické informace, ale také je třeba lidi povzbudit a říct jim, že za nimi všichni stojíme. Vyhráváme i prohráváme společně. Pouhými telefonáty nic nezískáte, je třeba být přímo na místě. Je to příjemné, já v současnosti kempuji se svým karavanem u továrny Williamsu."

"Jsem tam na tři dny, abych se naučil jména všech lidí. Je to opravdu příjemné a užívám si to, je to moje motivace."

Další článek: Haug: Schumacher nepotřebuje status týmové jedničky, aby vyhrával