Selhání zavěšení nic nenasvědčovalo, říká Hartley

Brendon Hartley ve třetím volném tréninku na Velkou cenu Velké Británie absolvoval velký náraz do zdi poté, co mu na jeho toro rosso v nájezdu do zatáčky selhalo zavěšení.
Selhání zavěšení nic nenasvědčovalo, říká Hartley

Pro Novozélanďana skončila sobota už po patnácti minutách závěrečného tréninku, když na jeho voze v nájezdu do zatáčky Brooklands selhalo zavěšení levého předního kola. Jeho vůz se roztočil a Hartley narazil do bariéry. Pilot Toro Rosso odešel z nehody nezraněn, ale velké poškození vozu mu neumožnilo start v odpolední kvalifikaci. Zítřejší závod odstartuje z boxové uličky.

„Bylo to velmi náhlé. Nebylo tam žádné varování. Netrefil jsem žádný obrubník a nepředcházely tomu ani žádné vibrace. Došlo k tomu v momentu, kdy jsem šlápl na brzdový pedál, což je zřejmě jedno z největších zatížení na zavěšení, když je to asi 5G. Snažil jsem se s vozem bojovat a co nejvíce jej zpomalit, i tak jsem ale trefil zeď velmi tvrdě,“ řekl Hartley.

„Není to sranda. Neřekl bych, že je to děsivé. Soustředíte se na závodní vůz a působí adrenalin. Neřekl bych, že do toho vstupuje strach. Možná v poslední jedné nebo dvou sekundách, kdy si uvědomím 'jo, teď určitě docela tvrdě narazím do zdi', a vy se zapřete. V autě ale není čas na to se bát. Až příliš se soustředíte.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Hamilton se na domácí trati raduje ze 76. pole position