Selhání v testech byla nepřijatelná, souhlasí Renault s Grosjeanem

Provozní šéf Renaultu Rémi Taffin nenamítl nic proti rozhořčení Romaina Grosjeana z bahrajnských testů, naopak ho chápe.
Selhání v testech byla nepřijatelná, souhlasí Renault s Grosjeanem

Grosjean označil výkon Renaultu v testech na Sakhiru nepřijatelný, protože Lotusu selhaly dva motory a každý den odjel jen devět kol.

„Romainova reakce byla pochopitelná,“ uznal Taffin v rozhovoru pro F1i. „Je to těžko přijatelné. Abych to shrnul a utnul všechny spekulace, neměli jsme v úmyslu, aby se nám nedařilo, neustále se snažíme, aby se nám dařilo.“

„Neudělali jsme nic úmyslného, co by mohlo způsobit problémy, šlo o sled událostí. Stává se to, když se pokazí tři nebo čtyři věci jedna za druhou, pak se ocitnete v problémech. Bohužel se to občas stává a v Bahrajnu se to stalo dva dny za sebou.“

Naopak za zlepšení v Číně Lotus Renault pochválil, podle majitele enstonské stáje zrychlil E22 díky pohonné jednotce o dvě sekundy na kolo.

Problémy Renaultu jsou neakceptovatelné, říká naštvaný Grosjean

Problémy Renaultu jsou neakceptovatelné, říká naštvaný Grosjean

Další článek: Red Bull: Mercedes chtěl pro nás přísnější trest, protože se nás začíná bát

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10