Selhání v testech byla nepřijatelná, souhlasí Renault s Grosjeanem

Provozní šéf Renaultu Rémi Taffin nenamítl nic proti rozhořčení Romaina Grosjeana z bahrajnských testů, naopak ho chápe.
Selhání v testech byla nepřijatelná, souhlasí Renault s Grosjeanem

Grosjean označil výkon Renaultu v testech na Sakhiru nepřijatelný, protože Lotusu selhaly dva motory a každý den odjel jen devět kol.

„Romainova reakce byla pochopitelná,“ uznal Taffin v rozhovoru pro F1i. „Je to těžko přijatelné. Abych to shrnul a utnul všechny spekulace, neměli jsme v úmyslu, aby se nám nedařilo, neustále se snažíme, aby se nám dařilo.“

„Neudělali jsme nic úmyslného, co by mohlo způsobit problémy, šlo o sled událostí. Stává se to, když se pokazí tři nebo čtyři věci jedna za druhou, pak se ocitnete v problémech. Bohužel se to občas stává a v Bahrajnu se to stalo dva dny za sebou.“

Naopak za zlepšení v Číně Lotus Renault pochválil, podle majitele enstonské stáje zrychlil E22 díky pohonné jednotce o dvě sekundy na kolo.

Problémy Renaultu jsou neakceptovatelné, říká naštvaný Grosjean

Problémy Renaultu jsou neakceptovatelné, říká naštvaný Grosjean

Další článek: Red Bull: Mercedes chtěl pro nás přísnější trest, protože se nás začíná bát

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.