Selhání Di Restovy pneumatiky Pirelli šetří, Pérez má obavy

Druhý trénink ve Španělsku přinesl další nepříjemnost pro Pirelli, Di Restovi se oddělil běhoun od pneumatiky, což ho donutilo zastavit.
Selhání Di Restovy pneumatiky Pirelli šetří, Pérez má obavy

Skotovi se to přihodilo při nájezdu na cílovou rovinku, připomněl tak podobná selhání pneumatik z Bahrajnu, která se odehrála na vozech Lewise Hamiltona a Felipeho Massy.

"Samozřejmě to nevypadá hezky, když se takhle oddělí běhoun," uznal sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Loni jsme měli selhání, když se pneumatika zbortila na ráfek, takže ani to nevypadalo dobře."

"Letos se odděluje běhoun. Vizuálně to vypadá špatně a nám se to samozřejmě nelíbí. Zabýváme se tím a zjišťujeme, jestli můžeme něco udělat, abychom to odstranili."

Pirelli ví, co vede k těmto problémům. "Neselhala konstrukce, ale běhoun, viděli jsme to už v několika dalších případech, běhoun se přehřeje a odtrhne se," vysvětloval Hembery.

"Z jistého pohledu by bylo lepší, kdyby selhala konstrukce a pak se zbortila, nevypadalo by to tak působivě. V každém případě se nám to nelíbí a zjišťujeme, co můžeme udělat."

Paul di Resta svoji nehodu komentovat nechtěl, ale udělal to za něj Sergio Pérez. "Všem nám to dělá velké starosti. Každý víkend mají tento problém dva nebo tři vozy. Může dojít k opravdu vážné nehodě."

Další článek: Pátek v Barceloně: Staré pořádky se zřejmě nemění