Selhání brzd není náš největší problém, říká Grosjean

Problém s brzdami stál za odstoupením obou pilotů týmu Haas z Velké ceny Rakouska, která otevřela letošní sezónu formule 1.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Selhání brzd není náš největší problém, říká Grosjean | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

„Starali jsme se o ně od prvního kola. Evidentně něco není v pořádku s chlazením, takže musíme pracovat a pro příští týden to vyřešit,“ řekl Romain Grosjean.

Jeho týmovému kolegovi Kevinu Magnussenovi selhaly brzdy v nájezdu do třetí zatáčky při souboji s Estebanem Oconem, kterého překonal, ale následně pokračoval rovně do únikové zóny a skončil ve smyku.

„Jako by obě přední (brzdy) selhaly. Pořád mi říkali, abych stále více a více před brzděním ubíral plyn, abych šetřil brzdy. Nakonec jsem dělal vše, co jsem mohl, a selhaly,“ řekl Magnussen.

Fotogalerie: Dramatická Grand Prix Rakouska 2020

Fotogalerie: Dramatická Grand Prix Rakouska 2020

„Selhaly, když na mě Ocon zaútočil, přestaly se chladit a v ten moment odešly. Neustále tedy byly na limitu a neočekával jsem to. Není to tak, že bychom věděli, že bychom mohli mít až tak velké problémy s brzdami. Věděli jsme, že budeme muset před brzděním pustit plyn, ale ne až tak. V brzdové soustavě jsem proto něco mohl mít, nečistoty nebo něco takového,“ odhaduje Magnussen.

„Škoda. Byli jsme jedenáctí a kdybych tak nemusel šetřit brzdy, měl bych slušnou rychlost. Spousta lidí dnes měla problémy.“

Grosjeana však více znepokojuje samotná výkonnost vozu než problémy, které dnes měli piloti amerického týmu s brzdami.

„Jednou z největších starostí je také rychlost. Zdá se, že máme nejpomalejší auto. Je velmi těžké ho řídit, obzvlášť ve větším provozu. Pro mě je teď největším problémem výkonnost samotného vozu,“ dodal Grosjean.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Šéfové Mercedesu a Red Bullu mají odlišné názory na viníka i výši trestu