Sejde se Strategická skupina, chce připravit jezdce o „pomůcky“

Ve středu proběhne další zasedání Strategické skupiny. Na stole bude revize některých nápadů, které se objevily v poslední době.
Sejde se Strategická skupina, chce připravit jezdce o „pomůcky“

Strategická skupina zřejmě dá zelenou rychlejším vozům a to mimo jiné i prostřednictvím širších zadních pneumatik. Naopak návrat tankování bude zřejmě definitivně shozen ze stolu.

Podle Motorsport.com je ale na stole i nové téma. V poslední době čelí F1 kritice mimo jiné také proto, že je ovládání současných monopostů příliš jednoduché, ale také až moc přetechnizované.

„Měli bychom zakázat všechny pomůcky, které jezdci mají a které zakázat můžeme,“ řekl Jean Todt. „I když inženýři jsou chytří a budou se snažit najít způsob, jak to interpretovat.“

Současnou situaci kritizuje také Bernie Ecclestone, podle kterého je dopad jezdců na závod stále menší. Ecclestone v této souvislosti kritizuje zejména současné motory.

„Tohle už dlouho nejsou motory…tyhle baterie, hybridy a všechno,“ řekl Ecclestone.

„Všechno to tlachání z boxové zdi, pokyny od inženýrů pro jezdce, to vše musí přestat.“ Ecclestone říká, že jezdci musejí mít opět větší vliv.

S tím souhlasí také Max Verstappen. „Myslím, že je to teď 20 procent závodění a 80 procent technických věcí. Říkám svým inženýrům, aby mě nepřetěžovali informacemi. Dostáváme do kokpitu příliš mnoho informací.“ Verstappen by prý někdy nejraději displej vypnul a spolehl se jen na intuici.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Red Bull se ukázal v Mexiku. Bude to tam těžké, říká Sainz

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10