Seidl: McLaren je jasně čtvrtý nejrychlejší

Oranžové vozy z Wokingu po letní přestávce dokázaly, že jsou čtvrté nejrychlejší, prohlásil šéf týmu.
Seidl: McLaren je jasně čtvrtý nejrychlejší

Tým McLaren v posledních letech nezažívá jednoduché období. Zdá se ale, že by se mohlo blýskat na lepší časy. V Japonsku dojel Carlos Sainz na pátém místě. V Poháru konstruktérů má nyní britský tým na Renault náskok 34 bodů. 

„Z Japonska si odnášíme řadu pozitiv. Zdá se, že se nám i nadále daří vůz zlepšovat. Pořád ho lépe poznáváme. Jsem také rád, jak jsme se poprali s nezvyklým nedělním programem. Bylo to jiné než v ostatních závodních víkendech. Představovalo to pro nás výzvu. Výborné bylo, že se nám podařilo získat o pár bodů více než Renaultu.

Jsem rád, že dokážeme porážet naše soupeře. Poslední tři nebo čtyři závody ukázaly jistý trend, tedy že máme jednoznačně čtvrtý nejrychlejší monopost. Zisk čtvrtého místa je teď v našich rukou. Pokud by se nám to na konci sezony podařilo, byl by to pro nás velký úspěch. Zároveň je to dobrý impuls pro vývoj vozu na další rok.

Carlos Sainz zažívá dobrou sezonu. Ovšem na začátku sezony a po létě měl sérii tří závodů, které ho trochu srazily dolů. Je dobré, že se tím nenechal rozhodit a pokračoval v úzké spolupráci se svým týmem inženýrů. Je skvělé sledovat, že se to vyplácí v závodech i v kvalifikacích,“ pochvaloval si Seidl.

Sainz v průběžném pořadí poskočil na šesté místo. Je tak hned za silnou pěticí Hamilton, Bottas, Leclerc Verstappen a Vettel.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Z Leclerca bych udělal jedničku. Vettel je dobrá dvojka, říká Briatore

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10