Seidl je podle Browna v současnosti nejlepším šéfem týmu ve formuli 1

Německý manažer byl McLarenem najat na začátku roku 2019. Podle Zaka Browna se za tu dobu vysoce osvědčil.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Seidl je podle Browna v současnosti nejlepším šéfem týmu ve formuli 1 | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Pětačtyřicetiletý Andreas Seidl do McLarenu přišel po úspěšném působení v sérii WEC, kde stál v čele mistrovského programu Porsche LMP1. V lednu 2019 ho do týmu McLaren přilákal výkonný ředitel Zak Brown a jmenoval ho šéfem týmu.

Podle Browna má Seidl zásadní vliv na zlepšující se výkony týmu z Wokingu v posledních dvou letech. Spolupráci s rodákem z Pasova si nemůže vynachválit.

„Myslím, že struktura managementu týmu McLaren funguje výborně. S Andreasem máme skvělý pracovní vztah. Myslím, že je jasné, jaká je jeho role, jaká je má role, a že to chápou i lidé v týmu. Moje práce jakožto výkonný ředitel McLaren Racing je postavit na rošt co možná nejlepší a finančně nejstabilnější tým – nestarám se pouze o F1, ale i o všechny ostatní závodní činnosti, například IndyCar.

Je mou zodpovědností do týmu přivádět ty nejlepší lidi a myslím, že se to daří. Andreas je podle mého názoru nejlepší šéf týmu v pitlane. Nevím, jak se řídí tým formule 1, k tomu nejsem kompetentní. Naopak Andreas v tom exceluje.

K mým úkolům patří ponechat mu maximální svobodu a zajistit nejen finanční podporu, aby mohl vést tým podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Andreas má plnou autoritu, co se každodenního řízení týmu F1 týče,“ řekl Brown v rozhovoru pro Motorsport.com.

Také Seidl si své působení v týmu McLaren pochvaluje. Dodává přitom, že ve svých názorech a přístupu se obvykle se svým šéfem shoduje. Mají podobnou vizi o filosofii vývoje týmu a je užitečné, že vedení McLarenu má jasně rozdělené funkce, zodpovědné oblasti a kompetence.

„Mám radost z toho, jak jsou jednotlivé role v McLaren Racing definovány. Také mám radost, že výkonným ředitelem a mým šéfem v jedné osobě je právě Zak. Umožňuje mi vést tým podle svého. Je to paráda. Ve většině věcí si rozumíme. Myslím, že v posledních třech letech jsou vidět výsledky. Zároveň jsme ale stále daleko od toho, kde bychom rádi za pár let byli,“ nezastírá Seidl.

Další článek: Formule 1 kvůli pohřbu prince Philipa pozmění harmonogram víkendu v Imole