Seidl je podle Browna v současnosti nejlepším šéfem týmu ve formuli 1

Německý manažer byl McLarenem najat na začátku roku 2019. Podle Zaka Browna se za tu dobu vysoce osvědčil.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Seidl je podle Browna v současnosti nejlepším šéfem týmu ve formuli 1 | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Pětačtyřicetiletý Andreas Seidl do McLarenu přišel po úspěšném působení v sérii WEC, kde stál v čele mistrovského programu Porsche LMP1. V lednu 2019 ho do týmu McLaren přilákal výkonný ředitel Zak Brown a jmenoval ho šéfem týmu.

Podle Browna má Seidl zásadní vliv na zlepšující se výkony týmu z Wokingu v posledních dvou letech. Spolupráci s rodákem z Pasova si nemůže vynachválit.

„Myslím, že struktura managementu týmu McLaren funguje výborně. S Andreasem máme skvělý pracovní vztah. Myslím, že je jasné, jaká je jeho role, jaká je má role, a že to chápou i lidé v týmu. Moje práce jakožto výkonný ředitel McLaren Racing je postavit na rošt co možná nejlepší a finančně nejstabilnější tým – nestarám se pouze o F1, ale i o všechny ostatní závodní činnosti, například IndyCar.

Je mou zodpovědností do týmu přivádět ty nejlepší lidi a myslím, že se to daří. Andreas je podle mého názoru nejlepší šéf týmu v pitlane. Nevím, jak se řídí tým formule 1, k tomu nejsem kompetentní. Naopak Andreas v tom exceluje.

K mým úkolům patří ponechat mu maximální svobodu a zajistit nejen finanční podporu, aby mohl vést tým podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Andreas má plnou autoritu, co se každodenního řízení týmu F1 týče,“ řekl Brown v rozhovoru pro Motorsport.com.

Také Seidl si své působení v týmu McLaren pochvaluje. Dodává přitom, že ve svých názorech a přístupu se obvykle se svým šéfem shoduje. Mají podobnou vizi o filosofii vývoje týmu a je užitečné, že vedení McLarenu má jasně rozdělené funkce, zodpovědné oblasti a kompetence.

„Mám radost z toho, jak jsou jednotlivé role v McLaren Racing definovány. Také mám radost, že výkonným ředitelem a mým šéfem v jedné osobě je právě Zak. Umožňuje mi vést tým podle svého. Je to paráda. Ve většině věcí si rozumíme. Myslím, že v posledních třech letech jsou vidět výsledky. Zároveň jsme ale stále daleko od toho, kde bychom rádi za pár let byli,“ nezastírá Seidl.

Váš názor Další článek: Formule 1 kvůli pohřbu prince Philipa pozmění harmonogram víkendu v Imole
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30