Seidl byl jmenován novým výkonným ředitelem Sauberu

Sauber oficiálně oznámil, že se jeho novým výkonným ředitelem stal Andreas Seidl. Německý manažer v této roli nahradil Frédérica Vasseura, jenž zamířil k Ferrari.

Foto: Sauber Group

Seidl byl jmenován novým výkonným ředitelem Sauberu | Foto: Sauber Group

Andreas Seidl se připojil k Sauberu, momentálně závodícím pod značkou Alfa Romeo, po čtyřech letech strávených v roli týmového principála McLarenu. Britský tým již informoval o tom, že Seidla nahradí Ital Andrea Stella.

Šestačtyřicetiletý rodák z Pasova v Hinwilu střídá Frédérica Vasseura, který odešel k Ferrari. Narozdíl od něj však Seidl bude zastávat „pouze“ pozici výkonného ředitele Sauberu, zatímco jméno nového týmového šéfa bude teprve oznámeno.

„Je skvělé, že se od ledna mohu připojit ke skupině Sauber. Je to tým s bohatou historií ve formuli 1 a organizace, kterou dobře znám z doby, kdy jsem čtyři roky pracoval a žil v Hinwilu. Nemohu se dočkat až se připojím k týmu a budu pracovat se všemi kolegy ze skupiny Sauber na ambiciózních cílech, které jsme si společně stanovili. Chtěl bych poděkovat Finnu Rausingovi a všem ve skupině Sauber za jejich volbu,“ uvedl Seidl v tiskové zprávě.

Jak Seidl připomněl ve svém prohlášení, nové angažmá nebude jeho prvním v Hinwilu, když ve Švýcarsku působil v době, kdy Sauber ovládala automobilka BMW. Po konci v BMW se Němec přesunul k Porsche, které dovedl ke třem výhrám v legendární 24hodinovce v Le Mans. Od roku 2019 následně šéfoval týmu McLaren F1, jemuž pomohl ke třetímu místu v Poháru konstruktérů v roce 2020.

Další článek: McLaren potvrdil odchod Andrease Seidla. V čele týmu ho nahradí Stella

Témata článku: , , , ,