Šéfové týmů více dodavatelů pneumatik nechtějí

David Coulthard a Fernando Alonso navrhují, aby se do formule 1 vrátilo soupeření mezi výrobci pneumatik. Šéfové týmů jsou ale proti.
Šéfové týmů více dodavatelů pneumatik nechtějí

Franz Tost si myslí, že Alonsův názor je poněkud zkreslen jeho érou u Renaultu, kdy Michelin podporoval právě francouzskou stáj.

„Doufám, že nebude existovat žádný souboj pneumatik, žádný další výrobce pneumatik,“ řekl Tost. „To by znamenalo, že by dva týmy měly dobré pneumatiky a zbytek dostal jen drobky, jak to bylo dříve. Když tu byl Michelin, byl to Renault, proto má Alonso dobré vzpomínky a u Bridgestone to bylo Ferrari. To byl jeden z důvodů, proč byl Michael tak úspěšný.“

„Pokud by se to vrátilo, byl by to stejný příběh – dva výrobci pneumatik a dva týmy, tři výrobci pneumatik a tři týmy. Zbytek dostane co, co se jim nelíbí.“

Podobný názor má i Christian Horner. „Jedna značka znamená rovnost pro všechny týmy. V době válek pneumatik šlo úsilí za vaší hlavní volbou (preferovaným týmem), což enormně zvedlo náklady, protože jste museli vyvinout svůj vůz kolem konkrétní pneumatiky.“ Podle Hornera stál úspěch Red Bullu v uplynulých letech mimo jiné právě na tom, že byl jeden dodavatel pneumatik.

Pirelli na konci příštího roku končí smlouva. FIA nyní vyhlásila nové výběrové řízení. Přihlásit se může kdokoliv. Výběrové řízení je postaveno pro jednoho dodavatele.

Alonso k navrhovaným změnám: šlo to do teď špatným směrem

Alonso k navrhovaným změnám: šlo to do teď špatným směrem

Coulthard chce více dodavatelů pneumatik a F1, co jde skutečně s dobou

Coulthard chce více dodavatelů pneumatik a F1, co jde skutečně s dobou

FIA odstartovala výběrové řízení na (staro)nového dodavatele pneumatik

FIA odstartovala výběrové řízení na (staro)nového dodavatele pneumatik

Foto: Pirelli

Další článek: Massa: Alonso udělal přestupem chybu, teď to nechce přiznat

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00