Šéfové týmů více dodavatelů pneumatik nechtějí

David Coulthard a Fernando Alonso navrhují, aby se do formule 1 vrátilo soupeření mezi výrobci pneumatik. Šéfové týmů jsou ale proti.
Šéfové týmů více dodavatelů pneumatik nechtějí

Franz Tost si myslí, že Alonsův názor je poněkud zkreslen jeho érou u Renaultu, kdy Michelin podporoval právě francouzskou stáj.

„Doufám, že nebude existovat žádný souboj pneumatik, žádný další výrobce pneumatik,“ řekl Tost. „To by znamenalo, že by dva týmy měly dobré pneumatiky a zbytek dostal jen drobky, jak to bylo dříve. Když tu byl Michelin, byl to Renault, proto má Alonso dobré vzpomínky a u Bridgestone to bylo Ferrari. To byl jeden z důvodů, proč byl Michael tak úspěšný.“

„Pokud by se to vrátilo, byl by to stejný příběh – dva výrobci pneumatik a dva týmy, tři výrobci pneumatik a tři týmy. Zbytek dostane co, co se jim nelíbí.“

Podobný názor má i Christian Horner. „Jedna značka znamená rovnost pro všechny týmy. V době válek pneumatik šlo úsilí za vaší hlavní volbou (preferovaným týmem), což enormně zvedlo náklady, protože jste museli vyvinout svůj vůz kolem konkrétní pneumatiky.“ Podle Hornera stál úspěch Red Bullu v uplynulých letech mimo jiné právě na tom, že byl jeden dodavatel pneumatik.

Pirelli na konci příštího roku končí smlouva. FIA nyní vyhlásila nové výběrové řízení. Přihlásit se může kdokoliv. Výběrové řízení je postaveno pro jednoho dodavatele.

Alonso k navrhovaným změnám: šlo to do teď špatným směrem

Alonso k navrhovaným změnám: šlo to do teď špatným směrem

Coulthard chce více dodavatelů pneumatik a F1, co jde skutečně s dobou

Coulthard chce více dodavatelů pneumatik a F1, co jde skutečně s dobou

FIA odstartovala výběrové řízení na (staro)nového dodavatele pneumatik

FIA odstartovala výběrové řízení na (staro)nového dodavatele pneumatik

Foto: Pirelli

Další článek: Massa: Alonso udělal přestupem chybu, teď to nechce přiznat

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.