Šéfové týmů navrhují rotující kalendář F1

Letošní mimořádný kalendář přinesl okruhy, na kterých se nikdy dříve nezávodilo a také několik návratů. V příštím roce má být ale kalendář už více normální. Zejména fanouškům se asi návrat moc líbit nebude. Co s tím?
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Šéfové týmů navrhují rotující kalendář F1 | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Letos se jelo nebo pojede na okruzích, jako jsou Mugello a Portimão. Formule 1 se také vrátí na Nürburgring, do Imoly nebo Istanbulu.

V příštím roce má být ale kalendář opět „normální“, i když některé změny očekávat lze, protože koronavir zatím nezmizel, jak můžeme vidět i v České republice.

Christian Horner přišel se zajímavým řešením. Jeden z 22 slotů v kalendáři by rezervoval pro speciální závod. Formule 1 by v rámci něj mohla každý rok zavítat na některý z okruhů, na kterém dlouho nebo dokonce nikdy nejela. 

Nehody i zákulisí. Velká cena Toskánska objektivem Jiřího Křenka

Nehody i zákulisí. Velká cena Toskánska objektivem Jiřího Křenka

„Myslím, že je to nový zajímavý koncept, který vznikl z nutnosti mít více závodů v této koronavirové éře, a je to zajímavé,“ řekl Horner.

S nápadem Hornera souhlasí také toto Wolff. „Určitě můžete vidět větší zranitelnost. Týmy nevykazují příliš mnoho znalostí o těchto tratích a můžete vidět, že výkony se velmi liší od tratě, kde jsme byli mnohokrát. Přijedete na Nürburgring nebo do Silverstonu, kde jsme byli každý rok, takže není mnoho, co byste mohli optimalizovat pouhou kreativitou nebo flexibilitou v myšlení, protože jsme tam byli tolikrát.“

Podobně mluví také šéf Haasu. „Mám rád změnu,“ řekl Steiner. „Pokud děláte stále to samé, vždy víte, jaké to bude mít výsledky – je to mnohem předvídatelnější, když budete dělat totéž. Myslím si, že by bylo skvělé, kdybychom to mohli rotovat, pokud je to komerčně možné. Formule 1 by to měla prozkoumat.“

„Když vidím, co se stalo v Mugellu, tak se teď opravdu těším na Nürburgring, Portimão a Imolu.“

Další článek: Okruh v Soči nám nikdy moc neseděl, říká Mekies

16:35 | Buemi je nyní oficiálním rezervním jezdcem Red Bullu a AlphaTauri. Sergio Sette Camara bude závodit v japonské super formuli.
16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10